Krasicki z obserwatorium i biblioteką

Co wyróżnia hotel Krasicki spośród innych hoteli w Polsce, poza oczywiście jego wielkim patronem? Prawie wszystko. Np. biblioteka w Baszcie Prochowej czy obserwatorium w Wieży Zegarowej.
Usytuowany w sercu Lidzbarka Warmińskiego, określanego Perłą Warmii, położony w widłach rzek Łyny i Symsarny, hotel Krasicki stanowi historyczne przedzamcze Zamku Biskupów Warmińskich – jednego z najcenniejszych zabytków Warmii i Mazur. Samo przedzamcze składa się z trzech skrzydeł, które powstawały w różnych okresach. 122 pokoje hotelowe znajdują się w skrzydle gotyckim oraz w części barokowej, a stylistyka i wystrój wnętrz nawiązują do historycznej architektury.


Wrażenie robią choćby dywany i wykładziny tkane specjalnie na potrzeby hotelu. Nazwy siedmiu pokoi typu Junior Suite nawiązując do postaci, które gościły na zamku – Zygmunt III Waza, Zygmunt Batory, Jan Zygmunt, August II Mocny, Karol XII , Stanisław Leszczyński, Paweł I Romanow. Poza możliwością odpoczynku, hotel ze względu na swoją historię i nazwę (Ignacy Krasicki był ostatnim polskim biskupem na zamku, stworzył tu większość swoich bajek, satyr i poematów) ma ambicję zaoferowania gościom czegoś unikalnego – możliwość obcowania z nauka, wiedzą i sztuką. Dlatego też do dyspozycji gości na ostatnim poziomie Baszty Prochowej oddano miejsce nazwane Biblioteką Cafe utrzymane w klubowym wystroju. W księgozbiorze znajdują się antykwaryczne wydania z początku XIX wieku utworów patrona. Jest też wiele albumów, polska i zagraniczna prasa oraz wybór literatury dostosowany dla dzieci w różnym wieku.


Krasicki

Miasto: Lidzbark Warmiński
Siec: Grupa Anders
Kategoria przyznana: 4*
Liczba pokoi: 122 / Liczba miejsc
noclegowych: 250
Liczba lokali gastronomicznych: 5 /
Liczba miejsc gastronomicznych: 500
Liczba sal konferencyjnych: 7 / Liczba
miejsc w salach konferencyjnych: 550
Liczba zatrudnionych:

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *