Mercure i Dilmah w Mercure Warsaw Grand z pierwszą Tea Masterclass dla hoteli w Polsce i Europie

W Mercure Warsaw Grand odbyła się pierwsza Dilmah Tea Masterclass dla zespołów hoteli Accor w Polsce i Europie. Spotkanie, zorganizowane we współpracy z marką Dilmah, połączyło ekspertów, managerów gastronomii, szefów kuchni, bar managerów oraz osoby odpowiedzialne za codzienne funkcjonowanie restauracji hotelowych.

Hotele Mercure pozwalają gościom lepiej poznać miejsca, w których się znajdują, zapraszając do odkrywania lokalnej kultury, smaków i tradycji. Każdy z ponad 1 tys. obiektów w ponad 65 krajach czerpie z charakteru lokalnej społeczności i otoczenia. Współpraca z Dilmah naturalnie wpisuje się w podejście marki do gastronomii, oparte na jakości, autentyczności i uważnym poznawaniu produktów.

Program warsztatów w Mercure Warsaw Grand. łączył teorię z praktyką i obejmował szkolenie z parzenia herbaty, tea mixology, czyli tworzenia napojów na bazie herbaty, oraz łączenia herbaty z jedzeniem. Uczestnicy poznali także podejście Dilmah do odpowiedzialnej produkcji herbaty, w tym kwestie etyki, zrównoważonego rozwoju oraz troski o ludzi i środowisko. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach Dilmah School of Tea, jedynego na świecie programu edukacji herbacianej certyfikowanego przez World Association of Chefs’ Societies (WACS). Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymali oficjalne certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

Jednym z najważniejszych punktów programu była kolacja degustacyjna inspirowana herbatą. Uczestnicy spróbowali czterodaniowego menu, w którym każde danie zostało połączone z wybraną herbatą Dilmah. Doświadczenie pokazało, jak herbata może stać się integralnym elementem gastronomii i budować pełniejsze doświadczenie kulinarne. - Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co kryje się w filiżance herbaty? Oczywiście, smak i naturalne dobro. Ale jest tam coś więcej. Za każdą filiżanką stoją ludzie, ich praca oraz ekosystemy, które należy chronić i odbudowywać. Rozmawialiśmy o herbacie, która jest czymś więcej niż napojem, o herbacie, która inspiruje – podkreśla Dilhan C. Fernando, CEO Dilmah.

Wydarzenie w Mercure Warsaw Grand było okazją do spojrzenia na herbatę nie tylko jak na napój, lecz także jako element kultury, gastronomii i odpowiedzialnego podejścia do produktu. Dla zespołów hotelowych była to również możliwość zdobycia praktycznej wiedzy, którą mogą wykorzystać w codziennej pracy z gośćmi.



Komentarze zamieszczane przez użytkowników wyrażają ich własne poglądy. Wydawca portalu e-hotelarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze nie stanowią materiału prasowego w rozumieniu ustawy – Prawo prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *