Łódzkie Hotele-Centrum prawie sprzedane

Minister Skarbu Państwa parafował umowę sprzedaży 85 proc. udziałów spółki Hotele-Centrum, która posiada pięć 3- i 2-gwiazdkowych hoteli w Łodzi ze spółką EKO-VIT, zajmującą się m.in. produkcją napoju energetycznego EXE dla stacji BP Polska. Nie podano wartości transakcji.
 

Wcześniej skarb państwa dwukrotnie próbował sprzedać spółkę na aukcji za 91 i 80 mln zł, ale chętnych nie było. W końcu zdecydował się na negocjacje, wówczas zgłosiło się czterech chętnych m.in. Centrum Targowe Ptak i łódzki deweloper Central Found of Immovables. Ostateczna umowa ma być podpisana w ciągu kilku miesięcy. 15 proc. udziałów zostanie przekazane pracownikom. Do spółki Hotele- Centrum należą 3-gwiazdkowe Polonia Palast, Centrum i Światowit oraz 2-gwiazdkowe Savoy i Mazowiecki. W 2010 roku firma miała 13,3 mln przychodów i odnotowała 3,5 mln straty. Zatrudnia 196 pracowników. Firma Eko-Vit, której prezesem jest Robert Jaruga, zajmuje się produkcją oraz rozlewem napojów gazowanych i niegazowanych, a od 2002 roku produkcją EXE na BP Polska. Biznesmen w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim” nie wyklucza, że w niektórych hotelach może być prowadzona inna działalność.

 

Te, które zostaną hotelami, będą doinwestowane, aby podnieść ich standard. „Przedsiębiorca nie ukrywa, że jego zdaniem, te państwowe jeszcze hotele wyglądają jak dekoracja do filmów z epoki Gierka. „Na pewno Polonia i Światowit powinny zostać na hotelowej mapie Łodzi. Hotel Centrum ma największe zaległości, jeśli chodzi o przepisy pożarowe. I tu decyzje będą najtrudniejsze” – mówi „Dziennikowi” Jaruga. „Zmienię sposób zarządzania firmą, która nie jest w najlepszej kondycji. Uważam też, że jeśli w firmie pracuje 200 osób, średnio po 40 na hotel, jest to za dużo. Ale na ten temat będziemy rozmawiać ze związkami

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *