Pokój z łazienką

Zgodnie z najnowszymi trendami w projektowaniu hoteli, łazienki stały pełnoprawnym elementem pokoju do tego stopnia, że stanowią z nią jedną, oddzieloną jedynie szybą, całość. Dlatego projekt i wyposażenie tej części „jednostki mieszkalnej” stały się istotne, jak nigdy wcześniej.Okręgi, kwadraty i trójkąty – to najświeższy trend w aranżacji łazienek hotelowych, który trafił tu z projektów łazienek domowych, a wiadomo, że „hotel to drugi dom”.

Modernistycznie i minimalistycznieModernistyczne i minimalistyczne wnętrze kojarzy się przede wszystkim z surową formą, niewielką liczbą dodatków i kolorystyczną prostotą. Geometryczne motywy graficzne, kubistyczne kształty armatury i nietypowa forma ceramiki to pomysły na odważną i modną aranżację łazienki, która udowodni każdemu gościowi przekraczającemu jej próg, że trafił do hotelu znającego się na najnowszych trendach. Rysowane jak od linijki figury dodają wnętrzu harmonii i ładu, jednocześnie przyciągając wzrok ciekawym detalem. Jednak zanim geometria na dobre wkroczy do łazienki, trzeba zadbać, aby odpowiednio komponowała się z resztą przestrzeni. W modernistycznej łazience bardzo istotne jest ustalenie dominującego motywu, który uporządkuje wnętrze, a jednocześnie nada mu wyjątkowy charakter. Efekt ten można osiągnąć na przykład przez zastosowanie nietypowego materiału: drewna, stali nierdzewnej lub kamienia. Szczególną uwagę należy przyłożyć do wyboru płytek ceramicznych. Należy szukać nie tylko oryginalnych wzorów, ale także faktur i formatów. Efektowne są zarówno wielkogabarytowe kafle, jaki i drobna mozaika. Surową formę prostego wnętrza można przełamać wyrazistym, energetycznym kolorem. Złoto, soczysta limonka i intensywny fiolet to odcienie, które obecnie dominują w propozycjach architektów wnętrz. Jeśli hotel woli
[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Anna Patoleta

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *