Hotel i restauracja w starej szkole

W zabytkowej szkole w Zabrzu powstał hotel i restauracja Klasyka. Obiekty działają od końca października. Ulokowana na poddaszu część hotelowa mieści 11 pokoi dwuosobowych z łazienkami i telewizorami. Jest również apartament z osobnym wejściem.
Od 1909 roku w willi przy ulicy Wolności, w której działa Klasyka, mieściła się Szkoła Gospodarstwa Domowego. Po II wojnie światowej budynek został zaadaptowany na potrzeby hotelu robotniczego. Dwa lata temu budynek kupił Marek Piątkowski, zabrzański handlowiec. Po gruntownym remoncie powstało sześć sal restauracyjnych, które w sumie mogą pomieścić 300 osób. We wszystkich pomieszczeniach stoją meble, których większość została zrobiona z palisandru indyjskiego. Znajduje się tam też dużo antyków, szaf, stolików i luster z Indii oraz Indonezji. Wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace wokół budynku. Powstanie ogródek piwny. Piątkowski chciałby wybudować też
halę tenisową.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *