…Bristol świętuje 110. rocznicę

19 listopada hotel Le Meridien Bristol świętował 110. rocznicę działalności. To najstarszy działający hotel w Warszawie. Z tej okazji szef kuchni Michał Tkaczyk przygotował tort urodzinowy, na który zaprosił wszystkich warszawiaków, aby wspólnie uczcić to wydarzenie.

Każdy kto 19 listopada przybył do Cafe Bristol został poczęstowany kawałkiem czekoladowego tortu rocznicowego. – Naszym zamiarem było przygotowanie dla warszawiaków niespodzianki w tym szczególnym dla hotelu dniu, stąd też pomysł na wspólne świętowanie rocznicy. Liczymy na to, że delektując się tortem Bristol wszyscy poczuli się dumni z faktu, że nasz hotel przez 110 lat aktywnie uczestniczył w historii Warszawy – powiedział Michael Goerdt, dyrektor generalny hotelu Le Meridien Bristol. Oficjalne otwarcie Bristolu, którego współwłaścicielem był wówczas Ignacy Paderewski, nastąpiło w listopadzie 1901 roku. Usytuowany na Krakowskim Przedmieściu od swego otwarcia był jednym z najbardziej szykownych miejsc w Warszawie. W latach 80. był wyłączony z użytku, a jego ponowne otwarcie, w którym uczestniczyła Margaret Thatcher, nastąpiło w 1993 roku. Pięć lat później został włączony do sieci Le Meridien należącej do Starwood Hotels & Resorts, a w tym roku budynek, którego właścicielem cały czas był Orbis S.A., sprzedany został za 19,5 mln euro brytyjskiej spółce inwestycyjnej Rosmarinum Investments, powiązanej z obecnym dzierżawcą nieruchomości Royal Starman


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *