Warimpex na parkiet

Sieć 20-30 hoteli ekonomicznych planuje stworzyć w ciągu pięciu lat w Polsce, Czechach i na Węgrzech austriacka grupa Warimpex. Budowa pierwszego hotelu w Jankach pod Warszawą powinna się rozpocząć w najbliższych dwóch latach. Docelowo sieć może liczyć nawet 100 hoteli. Za 2-3 miesiące Warimpex chce stworzyć w tym celu joint venture z jedną z czołowych europejskich sieci hotelowych.

Według niepotwierdzonych informacji jest to Louvre Hotels. Strony joint venture obejmą po 50 proc. udziałów i podzielą się po połowie inwestycjami. Warimpex 70 proc. nakładów na te hotele chce uzyskać z kredytu, a jedynie 30 proc. sfinansować emisją akcji z planowanego na koniec stycznia debiutu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Trzy dni wcześniej spółka wprowadzi walory na parkiet giełdy wiedeńskiej. W sumie wartość oferty na maksymalnie 10 mln akcji Warimpex może zamknąć się w kwocie 130 mln euro.

Oprócz inwestowania w sieć hoteli o niższym standardzie, Warimpex będzie nadal rozwijał projekty hoteli wyższych kategorii. W Polsce buduje obecnie pięciogwiazdkowy hotel w Warszawie, dwa w Krakowie, a także w Łodzi i Katowicach. Warimpex ma m.in. 25 proc. udziałów w hotelu Jan III Sobieski, który nabył wraz z grupą funduszy Europa Capital oraz ponad 33 proc. udziałów w hotelu InterContinental. Po trzech kwartałach 2006 roku Warimpex miał 12,7 mln euro zysku netto i 50 mln euro przychodów.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *