Hotel Turówka

Pod koniec 2006 roku pierwszych gości przyjął położony w bezpośrednim sąsiedztwie kopalni soli hotel Turówka w Wieliczce.

Skategoryzowany, 4-gwiazdkowy obiekt posiada 51 pokoi, w tym 4 pokoje de lux i apartament. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, każdy ma łazienkę, tv satelitarną, bezpłatny dostęp do Internetu oraz indywidualny sejf i minibar. Część rekreacyjna składa się z basenu, sauny, jacuzzi i fitness.


Wybudowany w 1811 r. na terenie średniowiecznego folwarku budynek pełnił przeróżne funkcje: był składem zboża, węgla, materiałów budowlanych. Mieścił się w nim, w latach trzydziestych XIX wieku, urząd sprzedaży i spedycji soli, potem magazyny. W roku 2005 prywatni inwestorzy z polskim kapitałem rozpoczęli przygotowania do prac remontowych i adaptacyjnych.

Zgodnie z projektem wykonanym przez krakowskie Biuro Projektowe Ekspo, dokonano rekonstrukcji budynku z użyciem identycznych materiałów jak oryginalne (cegła, kamień i drewno), zachowując ocalałe elementy zewnętrzne: kartusz na wschodniej elewacji oraz kamienne fragmenty wewnątrz. Aranżacją wnętrz zajęły się Ewa Stawska (obecnie wicedyrektor hotelu) wraz z dekoratorem wnętrz Agnieszką Pachlewską.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *