Systemy wentylacji w obiektach hotelowych

Komfort użytkowania pokoi, sal konferencyjnych czy też restauracji hotelowych zależy w znacznym stopniu od sprawnie działającej wentylacji i klimatyzacji.

Hotele i pensjonaty kojarzą się z wygodą, wysoką jakością usług oraz dobrą kuchnią. Takie obiekty muszą spełniać odpowiednie wymogi dotyczące funkcjonalności, bezpieczeństwa i infrastruktury (wymagania dla poszczególnych kategorii zawarto w tabeli). Istnieją niezawodne i energooszczędne systemy wentylacji higrosterowanej grawitacyjnej, mechanicznej i hybrydowej umożliwiające skuteczną i efektywną wymianę powietrza w pomieszczeniach.

Wentylacja higrosterowana grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna stanowi jeden z najprostszych sposobów wymiany powietrza w pomieszczeniu. Zewnętrzne powietrze doprowadzane jest nawiewnikami higrosterowanymi okiennymi lub ściennymi.

Kanały wentylacyjne odpowiedzialne są za usunięcie zanieczyszczonego powietrza z pomieszczeń. Umieszczone na wejściach do kanałów kratki wywiewne higrosterowane regulują strumień usuwanego powietrza. Zaletą systemu są niewielkie koszty eksploatacji. Wadą natomiast jest uzależnienie działania systemu od warunków pogodowych oraz długości kanału.

We [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *