Jak dobierać kosmetyki w zależności od kategorii

Dobór kosmetyków hotelowych w zależności od standardu obiektu jest już w pewnym stopniu narzucony odgórnie przez system kategoryzacji oraz przepisy i wymogi z nim związane. Są one jednak na tyle elastyczne, że zostawiają hotelarzowi dość spore pole manewru na indywidualne decyzje związane z tym wyborem. Oto kilka wskazówek, które powinny ułatwić dobór kosmetyków hotelowych.


 

Celowo pomijamy kwestie jakości produktów, ponieważ zakładamy, że każdy hotelarz w pierwszej kolejności wybiera dostawców, którzy zapewnią mu najwyższą jakość produktów zarówno dla obiektu wysokiej kategorii, jak i dla tego 1- czy 2-gwiazdkowego. Przy tym założeniu kolejna decyzja powinna skoncentrować się na dwóch czynnikach: ekonomii oraz na wizerunku, jaki chcemy zapewnić hotelowi.

 

Czynnik ekonomiczny

Obydwa czynniki są ze sobą powiązane, jednak czynnik ekonomiczny będzie bez wątpienia dominował przy wyborze dla obiektów niższej kategorii, 1-, 2- lub nawet 3-gwiazdkowych. Trudno mieć pretensję o to, że hotelarz, który sprzedaje np. pokój w cenie 120 zł za dobę nie proponuje swoim gościom pełnego wachlarza kosmetyków, w największych dostępnych pojemnościach i do tego jeszcze światowych marek, chociaż zdarzają się i tacy. Wybór podyktowany ekonomią powinien polegać na odpowiednim doborze gamy produktów, ich gramatury, objętości i rodzaju opakowania. Mówiąc o wyborze produktów dla obiektów tańszych chodzi o dobór, który spełni oczekiwania docelowego gościa takich hoteli. Oczywistą koniecznością jest mydło hotelowe, bo każdy po przekroczeniu progu pokoju rzuca walizkę i w pierwszym odruchu udaje się do [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Grzegorz Prokopiuk

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *