„Godzina dla Ziemi” w hotelach Vienna International

W sobotę 31 marca 2012 r. o godz. 20:30 czasu lokalnego zgasną światła w milionach domów i instytucji na całym świecie, w tym w polskich hotelach Vienna International. Ten symboliczny akt troski o środowisko naturalne jest częścią akcji WWF „Godzina dla Ziemi”.


Do akcji WWF „Godzina dla Ziemi” od 6 lat przyłącza się coraz liczniejsza grupa osób i instytucji. Poprzez symboliczny akt zgaszenia światła oraz wyłączenia iluminacji budynków pokazują, iż kwestie ochrony środowiska są dla nich niezwykle ważne, a globalna świadomość ekologiczna jest coraz większa. Udział w Godzinie dla Ziemi to manifest, który ma jednocześnie być inspiracją do działań prośrodowiskowych każdego dnia. Aby zostać uczestnikiem akcji, wystarczy zarejestrować się na www.wwf.pl/godzinadlaziemi i wyłączyć światło w sobotę 31 marca 2012 w godz. 20:30 – 21:30.

W zeszłym roku światła zgasły w ponad 5 tysiącach miast w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce w ciemności pogrążyły się, m.in. Pałac Kultury i Nauki oraz Zamek Królewski w Warszawie, Spodek w Katowicach, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie. W tym roku do akcji w Polsce przyłączyło się już ponad 5300 uczestników, w tym wielu celebrytów, m.in. Borys Szyc, Kinga Rusin czy Gaba Kulka, oraz wiele miast i firm. Wśród uczestników są również polskie hotele sieci Vienna International Hotels & Resorts: andel’s Hotel Łódź, andel’s Hotel Kraków, angelo Hotel Katowice, Chopin Hotel Kraków oraz Amber Baltic Międzyzdroje.

Hotele pokazując swoją troskę o środowisko zgaszą oświetlenie zewnętrzne budynku oraz zminimalizują ilość światła wewnątrz. W restauracjach ustawione zostaną świeczki, a pracownicy będę informować swoich gości o akcji i zachęcać ich wyłączenia światła w pokojach w czasie akcji. Hotele zachęcają również swoją załogę do zgaszenia światła w domach.

Przyłączenie się do akcji jest symbolem troski o środowisko hoteli sieci Vienna International, które na co dzień stosują wiele proekologicznych rozwiązań. W hotelach stosuje się segregację śmieci, ogranicza się użycie detergentów i wody oraz energii dzięki energooszczędnym systemom oświetleniowym. Te starania zostały zauważone m.in. w hotelu andel’s Kraków, który został wyróżniony statuetką Eco Hotel.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *