Zamek na krańcu jeziora

Położony w krainie Wielkich Jezior Mazurskich hotel zamek Ryn jest nie tylko jednym z największych obiektów hotelowo-konferencyjnych zlokalizowanych w średniowiecznej budowli. Jest również jednym z najbardziej urokliwych.
 
Najstarsze informacje o miejscowości Ryn, zawarte Kronikach Wiganda z Marburga, pochodzą z roku 1377. I to ten właśnie rok przyjmuje się za początek budowy ryńskiego zamku, chociaż prace archeologiczne sugerują, że nastąpiło to przynajmniej 100 lat wcześniej. Zamek pomyślany jako baza do walk z Litwinami zbudowano na wzgórzu, najprawdopodobniej w miejscu istniejącego niegdyś galindzkiego grodu, pomiędzy dwoma jeziorami, z których jedno - Ołów, stanowiło jego naturalną fosę.
Legenda mówi, że jezioro i zamek przypominały Krzyżakom rzekę Ren oraz stojące nad nią zamki i stąd miała się wziąć nazwa Ryn. W roku 1393 z inicjatywy ówczesnego wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego Konrada von Wallenrode, znanego jako bohater powieści poetyckiej Adama Mickiewicza "Konrad Wallenrod", zamek stał się siedzibą komturii i jego znaczenie wyraźnie wzrosło. Pierwszym ryńskim komturem z [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *