Uroczyste podsumowanie udanego roku Best Western Hotel Felix

19 kwietnia odbyła się uroczysta gala z okazji pierwszej rocznicy przystąpienia warszawskiego Hotelu Felix do międzynarodowej sieci Best Western. Właściciel obiektu, spółka PUHIT S.A., podkreśla, że środki zainwestowane w jego modernizację, a także członkostwo w największej rodzinie hotelarskiej na świecie, spowodowały znaczącą poprawę rentowności hotelu.Zlokalizowany na warszawskiej Pradze trzygwiazdkowy BW Hotel Felix to nowoczesny oraz komfortowy hotel dla ludzi biznesu. W ciągu ostatnich lat został on poddany procesowi gruntownej renowacji i modernizacji, w który zainwestowano ponad 12 milionów złotych. Rok temu obiekt, należący do Grupy Kapitałowej PUHIT, został włączony do największej sieci hoteli na świecie – Best Western.


Współpraca z Best Western pozwala nam na konsekwentne realizowanie wytyczonych celów rozwoju. Modernizując Hotel Felix chcieliśmy stworzyć doskonałe miejsce dla ludzi biznesu, a także zainteresować naszą ofertą zagranicznych Klientów. Rok działalności pod skrzydłami Best Western przyniósł nam nie tylko wzrost w liczbie rezerwacji, ale także oczekiwane zmiany w jej strukturze – mówi Andrzej Wójcik, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju PUHIT S.A. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy BW Hotel Felix odwiedziło ponad 57 tys. gości, 33% tej liczby stanowiły rezerwacje zagraniczne. Przychody obiektu w 2011 r. wzrosły prawie o 20%  w porównaniu do 2010 r.

 

Jednakże Best Western Hotel Felix otwiera swe podwoje nie tylko dla biznesu. Zlokalizowany
w bliskiej odległości od Stadionu Narodowego obiekt jest także doskonałą propozycją dla zagranicznych gości, którzy odwiedzą Polskę w czasie mistrzostw EURO 2012. Hotel już teraz może pochwalić się sporą liczbą rezerwacji. Widzimy olbrzymie zainteresowanie turystów z Rosji, w drugiej kolejności plasują się Niemcy oraz Grecy. Z myślą o wszystkich kibicach przygotowaliśmy specjalne udogodnienia. Każdy  gość otrzyma  mapę Warszawy wraz ze szczegółową instrukcją jak dotrzeć do Stadionu Narodowego, wydłużone zostaną także godziny funkcjonowania hotelowych punktów restauracyjnych. Jak co roku do dyspozycji gości będzie letni ogródek ze specjalnym, nowym „mistrzowskim” menu – wskazuje Wiesława Dębska, Dyrektor Hotelu.

 

Best Western w Polsce dynamicznie się rozwija. Sukces prowadzonych działań w Warszawie, zainspirował Zarząd Sieci BW do kolejnych inwestycji w stolicy.

 

Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju Best Western na polskim rynku. Obecnie PUHIT S.A. jest operatorem aż trzech hoteli działających w ramach Sieci, oprócz BW Felix w naszym portfolio znajdują się jeszcze hotel BW Portos oraz BW Kraków Old Town – podsumowuje Andrzej Wójcik.
Satysfakcji nie kryją również przedstawiciele samej Sieci. Jak podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Best Western na Polskę – Nasza współpraca ze Spółką PUHIT układa się wzorowo. Jest to obecnie nasz kluczowy partner w Polsce. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję rozszerzyć zakres współpracy o nowe obiekty trzy i czterogwiazdkowe.


Najbliższe plany PUHIT S.A. zakładają dalszą modernizację należących do niej obiektów m.in. START hotel ATOS, START hotel ARAMIS, oraz Centrum konferencyjnego Promenada nad Zalewem Zegrzyńskim.
Aby usprawnić zarządzanie obiektami hotelowymi, PUHIT S.A. powołał w 100% zależną spółkę Vision Hotel Management. Zadaniem Spółki jest zarządzanie hotelami funkcjonującymi w ramach międzynarodowych sieci. Proces zarządzania będzie prowadzony we współpracy  z inwestorami oraz developerami, którzy zdecydują się na zaangażowanie w budowę takich obiektów. Pomimo krótkiej działalności firma prowadzi już pierwsze negocjacje.
Podczas uroczystości  „Art&Business” zorganizowanej z okazji pierwszej rocznicy przystąpienia Hotelu Felix do Best Western na gości czekało wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się wyjątkowe dzieła sztuki cukierniczej, przygotowane z belgijskiej czekolady oraz szampana. Wydarzenie uświetnił występ taneczny podopiecznej Fundacji „Zdążyć z pomocą" Julii Sadkowskiej. Od dłuższego czasu firma PUHIT S.A. wspiera tę Fundację. Jej celem jest otaczanie opieką dzieci chorych i niepełnosprawnych  z całej Polski. Do założeń programowych należą przede wszystkim ratowanie zagrożonego życia, przywracanie zdrowia, wspieranie edukacji i niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *