Czy Seminole wezmą hotele w Polsce

Na początku lutego w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy otworzono pierwszą w Polsce klubokawiarnię Hard Rock Cafe. Kolejny lokal sieci liczącej ponad 125 tego typu obiektów ma zostać otwarty w Krakowie.

W dalszej kolejności Indianie z plemienia Seminole, którzy jesienią 2006 roku za 965 mln dolarów kupili sieć Hard Rock wraz ze wszystkimi kawiarniami muzycznymi, czterema hotelami i dwoma kasynami, myślą o otworzeniu w Polsce kasyna pod marką Hard Rock, a w dłuższej perspektywie być może i hotelu.


Przed transakcją marka Hard Rock i działające pod jej szyldem kawiarnie, kasyna i hotele należały do brytyjskiej grupy Rank. W zeszłym roku biznes przyniósł 35 milionów funtów dochodu przed opodatkowaniem. Pierwsza Hard Rock Cafe powstała w 1971 roku w Londynie. Sieć słynie z organizowania koncertów muzycznych, a unikatową cechą wystroju wnętrz są pamiątki po znanych wykonawcach - instrumenty i stroje z autografami.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *