Hotel Interferie Medical Spa gości uczestników międzynarodowego forum ekonomicznego

Jakie są perspektywy, bariery i wyzwania w polityce gospodarczej Europy i jej sąsiadów, jak integrować kraje Zachodu i Wschodu – to tematy międzynarodowej konferencji Baltic Business Forum, która odbywać się będzie w dniach 25-27 kwietnia 2012 roku. Wszystkie debaty zaplanowano w centrum konferencyjnym hotelu Interferie Medical Spa.

 

To już czwarta edycja dorocznego forum przedsiębiorców i polityków z UE, Polski, krajów skandynawskich i nadbałtyckich oraz państw objętych unijnym programem Partnerstwa Wschodniego. Tradycyjnie odbywa się w miejscu symbolicznym: na łączącej Polskę i Niemcy wyspie Uznam, w Świnoujściu oraz Heringsdorfie. Jak podkreślają organizatorzy, Polska ma do odegrania ważną rolę we wspieraniu relacji między Wschodem i Zachodem, może być dla Europy ekspertem od rynków wschodnich.

 

Tegoroczne forum toczyć się będzie pod hasłem „Europa: Północ, Wschód – biznes bez granic” i dedykowane jest nie tylko strategiom gospodarczym dla Unii Europejskiej oraz regionu nadbałtyckiego, ale również współpracy m.in. z Chinami i całym regionem Azji. Przedstawiciele biznesu, eksperci i politycy będą uczestniczyli w sesjach plenarnych poświęconych np. energetyce, telekomunikacji, handlowi, logistyce czy bankowości, a oprócz tego wezmą udział w spotkaniach kuluarowych. Wśród gości znajdą się m.in. Aleksander Kwaśniewski, Waldemar Pawlak i Dariusz Rosati.

 

Biznesowe rozmowy oraz panele dyskusyjne odbędą się w centrum konferencyjnym nowo otwartego hotelu Interferie Medical Spa w Świnoujściu. Siedem wielofunkcyjnych sal o łącznej powierzchni 712 mkw. można dzielić na mniejsze pomieszczenia lub zestawiać w jedną – według potrzeb organizatorów. Wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny, odpowiedni do tak dużej i prestiżowej imprezy.

 

- Baltic Business Forum jest jednym z najważniejszych spotkań gospodarczo-politycznych nie tylko w naszym kraju, ale też w tym regionie Europy - mówi Marzena Bednarczyk, dyrektor hotelu Interferie Medical Spa. – Dlatego możliwość goszczenia jego uczestników jest wyjątkowym zaszczytem, szczególnie dla nas. To wielkie wyróżnienie i dowód zaufania władz miasta i regionu.

 

Organizatorami forum są Stowarzyszenie Baltic Business Forum, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, prezydent Świnoujścia oraz marszałek województwa zachodniopomorskiego.

 

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *