Rosną dwie najwyższe wieże

Pod koniec lutego budowany w Gdyni przy Nabrzeżu Prezydenta apartamentowiec Sea Towers (Morskie Wieże) osiągnął wysokość dziesięciu kondygnacji. Wznoszony przez firmę Invest Komfort SA, ma zostać oddany do eksploatacji w przyszłym roku i będzie się składać z dwóch przeszklonych wież spiętych łącznikiem. Wyższa, 36-kondygnacyjna wraz z masztem antenowym ma mieć wysokość 138 metrów (do dachu - 116 metrów), a niższa, 28-piętrowa - ponad 90 m. Jej najwyższe piętro zajmie taras widokowy.

W budynku pomieści się 276 apartamentów, w tym 14 luksusowych, klimatyzowanych penthouseów, z których roztaczać się będzie widok na Zatokę Gdańską. W budynku oprócz mieszkań znajdzie się m.in. kompleks rekreacyjno-rozrywkowy z dwoma basenami pod szklaną kopułą, salonami odnowy biologicznej, siłownią, salą do gry w squasha itd. Trzy dolne kondygnacje zajmą biura i lokale usługowe. Dolna część budynku oddalona będzie od wody o zaledwie 12 m, a wieże - mniej więcej o 50 m. Deweloper musiał zagęścić glebę, bo jeszcze 80 lat temu do tego miejsca sięgało morze.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *