Pałac Alexandrów – pierwszy Best Western Plus w Polsce ruszy już wkrótce

Największa na świecie rodzina hotelowa Best Western jest w mistrzowskiej formie. Jeszcze w tym roku dołączy do niej Pałac Alexandrów w Samotworze pod Wrocławiem. Będzie to pierwszy obiekt w Polsce, działający pod marką Best Western Plus charakteryzującą się podwyższonym standardem. Unikatową ofertę hotelu docenią zarówno turyści indywidualni, pragnący odpocząć w luksusowych wnętrzach Pałacu, jak i klienci biznesowi.Kontrakt z Pałacem Alexandrów podpisano 21 maja 2012 r. Hotel rozpocznie działalność pod marką Best Western Plus już jesienią tego roku. Wówczas goście największej hotelowej rodziny na świecie będą mogli pojawić się w pałacowych apartamentach, a sam hotel uzyska status czterech gwiazdek.

Obecnie obiekt ma do dyspozycji 8 apartamentów w głównym budynku kompleksu. Wkrótce oddanych zostanie 14 kolejnych. BEST WESTERN Plus Pałac Alexandrów zaoferuje zatem 22 komfortowo urządzone pokoje. Ponadto już teraz goście mogą korzystać z trzech w pełni wyposażonych sal bankietowo-konferencyjnych, mieszczących w sumie ponad 200 osób, oraz stylowej restauracji serwującej fuzję kuchni światowej i tradycyjnych dań polskich. Oferta hotelu to także doskonała propozycja dla biznesu. W każdym pokoju goście mają  do dyspozycji szybki, bezprzewodowy Internet. Dodatkowo niemal siedem hektarów zieleni w sercu Dolnośląskiego Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy zapewni maksymalny komfort wypoczynku i kontakt z naturą.

Zdecydowana większość gości hotelowych to turyści z krajów Unii Europejskiej. Prawie 80 % z nich odwiedza Pałac w celach biznesowych. Zależało nam, aby to miejsce stało się połączeniem luksusowych, unikalnych pomieszczeń z bogatą historią oraz nowoczesnych rozwiązań. Bardzo się cieszymy, że te założenia będziemy realizować wspólnie z Best Western, największą rodziną hotelową na świecie – podsumowuje Alexander Watin, właściciel Pałacu Alexandrów.

Olbrzymim atutem Pałacu Alexandrów jest jego położenie. Zlokalizowany jest bowiem 16 kilometrów od centrum wrocławskiej metropolii i zaledwie 6 km od rozbudowanego przed mistrzostwami w piłce nożnej lotniska Kopernika.

Pałac w Samotworze ma wspaniałą, ale i burzliwą historię. Jego budowa rozpoczęła się w 1776 roku i trwała zaledwie pięć lat. Projekt obiektu opracował znany niemiecki architekt, twórca chociażby berlińskiej Bramy Brandenburskiej, Carl Langhans. Przez ponad 230 lat kompleks był w posiadaniu wielu właścicieli. W roku 2007 zabudowania kupiło polsko-niemieckie małżeństwo Aleksandry i Alexandra Watin. Dwa lata później, po miesiącach prac porządkowych, rozpoczęto generalny remont pałacowego kompleksu. Dzięki dbałości o detale i nakładom finansowym w wysokości kilku milionów złotych, miejsce odzyskało swój XVIII-wieczny blask. Jest dziś ponownie klasycystyczną perłą Dolnego Śląska.

Dotychczas w Polsce otwarto 12 hoteli Best Western. Dwa z nich oferują najwyższe standardy sieci, działając pod szyldem Best Western Premier. Pierwszy polski hotel funkcjonujący pod marką Best Western Plus, wprowadzoną przez sieć zaledwie rok temu, będzie kolejnym krokiem w stronę rozwoju oferty.

Wprowadzając strategię trzech marek, mieliśmy na celu ułatwienie klientom podróżującym zarówno w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych, znalezienia hotelu odpowiadającego ich potrzebom. Podpisanie kontraktu na pierwszy obiekt Best Western Plus daje nam zielone światło na kontynuację dynamicznego rozwoju na polskim rynku – podsumowuje Gheorghe Marian Cristescu, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Best Western na Polskę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *