Systemy CCTV i ochrony budynków

Oferta produktów high-tech służących ochronie i zapewnieniu bezpieczeństwa gościhotelu jest szeroka: począwszy od powszechnie używanych zamków na karty, przezsystemy kamer, do najnowocześniejszych, wykorzystujących mikrofale stosowaneprzy detekcji ruchu, ciepła, technologii sejsmicznych rejestrujących ciężar.

Jednak cenytych urządzeń, zwłaszcza dla małych hoteli, mogą wydawać się zaporowe. Osoba decydującao zakupie powinna ocenić potrzeby w zakresie bezpieczeństwa hotelu, przetestowaćprodukt i ostrożnie wydawać na niego pieniądze. Tu nie można polegać tylko na technologii.Kamery i sensory wciąż zbyt łatwo padają łupem wandali lub awarii (a naprawy najczęściejnie są natychmiastowe).

Wybór urządzeń i technologii

Kamery – nie chronią ludzi, nie zapobiegają też przestępstwom. Służą do identyfikacjii dokumentacji przestępstw popełnionych. Jednak ich obecność powoduje, że goście hotelowiczują się bezpieczniej i – co ważniejsze – w razie czego mogą liczyć na pomoc personelu.System CCTV (telewizji dozorowej) składa się z trzech elementów: kamer, któremogą być widoczne lub ukryte, multipleksera, który rozdziela sygnał do kamer oraz monitorado podglądu oraz rejestratora obrazu, którym najczęściej jest twardy dysk komputera(lub, jeszcze nowocześniejsze, tzw. czarne skrzynki).Polecane jest instalowanie kamer kolorowych, a nie czarno-białych. Większość z nich(z wyjątkiem najtańszych) jest wyposażonych w detekcję ruchu. Kamery na podczerwieńsą z kolei drogie. Małemu hotelowi wystarczy sześ [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *