Sopot – miasto spotkań

W Sopockim Domu Aukcyjnym na Nowym Świecie w Warszawie odbyło się spotkanie z prezydentem Sopotu pod hasłem „Sopot – przepis na spotkanie”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Sopotu, współorganizatorem była firma „Prospects Magazine”, a patronem „Hotelarz”.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta Sopot a także reprezentnci sektora hotelarskiego z Sopotu. Była to okazja do zaprezentowania Sopotu jako idealnego miejsca na organizację wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych. W obiektach różnego typu znajduje się łącznie ponad 60 wielofunkcyjnych sal, od kilkutysięcznych do kilkuosobowych sal VIP. Dodatkowo wszystkie obiekty położone są blisko centrum Sopotu. Centra konferencyjne miasta mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Przykładowymi osiągnięciami na tym polu są: • organizacja międzynarodowych spotkań, w których uczestniczyli: prezes Rady Ministrów Donald Tusk i premier Rosji Władimir Putin, premier Hiszpanii José Luis Zapatero, prezydenci krajów Grupy Wyszehradzkiej, ministrowie spraw zagranicznych w ramach Partnerstwa Wschodniego, • przygotowanie 13 konferencji z udziałem ministrów z całej UE, dotyczących m.in.: zdrowia, polityki społecznej, obronnej, transportu oraz spraw zagranicznych w ramach prezydencji Polski w Radzie UE i wyboru Sopotu na jedno z miast – gospodarzy, • współorganizacja Europejskiego Forum Nowych Idei. Przez trzy dni Sopot gościł prawie 1000 osób z kilkunastu krajów świata, wybitnych ekspertów, noblistów, ludzi nauki i biznesu oraz liderów politycznych. Znaczącą zaletą Sopotu jako destynacji kongresowej jest wielość i różnorodność dostępnych ofert organizacji szkoleń i konferencji. Ekskluzywne hotele, kameralne wille, nowoczesne hale sportowe i obiekty kulturalno-rozrywkowe a także historyczno-naukowe są w stanie dostosować się do wymogów organizatora. Dodatkowym, nie mniej ważnym, atutem Sopotu jest jego dogodne położenie na szlakach komunikacyjnych. W sąsiedztwie miasta krzyżują się cztery ważne drogi krajowe (nr 1, 5, 6 i 7). Sopot i cała Metropolia Gdańska uzyskały także dostęp do autostrady A1, a wkrótce również do

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *