Condohotel w Mikołajkach pnie się w górę

Trwają intensywne prace budowlane nad realizacją luksusowego kompleksu apartamentowo-hotelowego na Wyspie Ptasiej Jeziora Mikołajskiego. Osiągnięto stan surowy otwarty, wznosząc szóstą, ostatnią kondygnację kompleksu. Inwestycję rozpoczęto w maju 2011 r., zakończona zostanie w II kwartale 2013 r. Inwestorem jest spółka zależna Hotel Mikołajki Sp. z o.o., należąca do Grupy Kapitałowej Inpro, natomiast Generalnym Wykonawcą spółka Inpro S.A. Wartość całej inwestycji szacowana jest na ok. 58,37 mln zł.


Condohotel w Mikołajkach to unikalna inwestycja w skali kraju, ze względu na prestiżową lokalizację w samym sercu Mazur, wysoki standard wykonania oraz rozwiązania architektoniczne.


Obecnie osiągnięto stan surowy otwarty części apartamentowo-hotelowej, basenowej i SPA,
a także poprowadzono szkielet promenady łączącej Wyspę Ptasią z półwyspem Jeziora Mikołajskiego i centrum Mikołajek, tętniącego życiem miasta, które w sezonie jest najpopularniejszym kurortem na Mazurach.
Condohotel w Mikołajkach to kompleks 77 pokoi hotelowych oraz 22 komfortowych apartamentów, wykończonych pod klucz. Unikalność i atrakcyjność lokalizacji, jak również formy architektonicznej tego luksusowego projektu, podniesie prywatna marina z 64 miejscami do cumowania, zlokalizowana w zachodniej części wyspy. Właściciele apartamentów będą mogli korzystać odpłatnie ze wszystkich udogodnień kompleksu apartamentowo-hotelowego, takich jak: restauracja z tarasem widokowym, SPA z basenem, kompleks saun, gabinety odnowy biologicznej.
Inwestycję rozpoczęto w maju 2011 r. Zakończenie I etapu, czyli kompleksu hotelowego
i apartamentowego na Wyspie Ptasiej, planowane jest na II kwartał 2013 r. Na półwyspie Jeziora Mikołajskiego dodatkowo powstanie kompleks apartamentowy z zapleczem konferencyjno-bankietowym, który będzie połączony z Wyspą Ptasią promenadą zawieszoną nad wodą.


„Sukcesywnie realizujemy naszą prestiżową inwestycję. Kierujemy ją do zamożnej, bardzo wąskiej grupy odbiorców, którzy dokonują zakupu takich nieruchomości w celach inwestycyjnych oraz z uwagi na prestiż. Zaangażowanie kapitału w apartament w Condohotelu dla indywidualnego inwestora może stanowić atrakcyjną alternatywę dla lokat bankowych, a także inwestycji w inne nieruchomości. Na rentowność tego projektu mają wpływ oczywiście czynniki indywidualne, takie jak wybór konkretnego apartamentu i jego atrakcyjność na tle innych pokoi hotelowych – tu najciekawszą ofertę stanowią apartamenty z prywatną mariną oraz tarasem w dolnej kondygnacji budynku, a także apartamenty widokowe na najwyższym poziomie. Inna istotna kwestia to powierzchnia apartamentu, a co za tym idzie wartość nabycia. Nieruchomości luksusowe, klasy apartament w Condohotelu, mają również dodatkową wartość dodaną – wartość kolekcjonerską – tak jak unikalne ekskluzywne samochody czy jachty oraz trudną do oszacowania wartość biznesową. Projekt ten wniesie nową jakość na Mazurach.” – mówi Rafał Zdebski, Dyrektor handlowy Inpro S.A.


W Condohotelu w Mikołajkach zostaną zastosowane najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Fasada budynku będzie aluminiowo-szklana, tarasy i loggie pokryte deską tarasową systemową lub gresem mrozoodpornym. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą przeszklone elewacje, tereny zielone zaprojektowane tuż nad wodą, łatwy dostęp do wszystkich kondygnacji budynków dla osób niepełnosprawnych oraz całodobowy system monitorowania kompleksu. Wnętrza apartamentów zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym, uwzględniając najnowsze trendy światowego design.


Ceny ekskluzywnych apartamentów wykończonych pod klucz,  kształtują się w granicach 20.000 - 35.000 zł/m2 netto.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *