Rusza Czarny Potok w Krynicy

W sierpniu otwarty ma zostać hotel Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy z 231 pokojami, salami konferencyjnymi na 500 osób i czteropoziomowym centrum SPA&Welness. Należący do JW Construction kompleks ma ambicję połączenia minimalistycznego designu z otaczającą przyrodą.


Filozofia kompleksu odwołuje się, według słów inwestora, do „wizjonerskiej synergii wielu elementów w ponadstandardowy obiekt typu Resort & SPA, ulokowany w 12 budynkach na obszarze 3 ha”. Wykorzystanie materiałów takich jak kamień i drewno w konstrukcji tworzyć ma wysublimowaną oprawę designu hotelu. Obiekt oferuje 231 pokoi, w tym 42 Junior Suite oraz Suite Superior, a także dwa apartamenty – Prezydencki i vice Prezydencki. Przez kompleks płynie górski potok, a nad nim zaprojektowano, łączące wszystkie budynki, przeszklone korytarze, którymi goście mogą się przemieszczać, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. 4-gwiazdkowy Czarny Potok Resort & SPA posiada zaplecze konferencyjne, składające się z dziewięciu sal mogących pomieścić do 500 osób oraz dodatkowej sali VIP , ekskluzywnej sali JW Club oraz sali specjalnie przygotowanej na potrzeby kameralnych wydarzeń muzycznych. Obiekt dysponuje też 4-poziomowym Centrum Wellness&SPA z basenem, fitness clubem, salą Zen, dziesięcioma gabinetami zabiegowymi SPA (w tym specjalnie wydzielonymi strefami VIP ), relaksującym jacuzzi solankowym i zwykłym, sauną typu hammam oraz suchą, a także jedyną w swoim rodzaju dźwięko-świetlną kabiną prysznicową. W kompleksie znajdą się też cztery restauracje z daniami kuchni polskiej i międzynarodowej i kuchnią fusion włącznie. Czarny Potok Resort & SPA posiadać także będzie zaplecze atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci m.in. „Kid’s Corner”, wydzielona część basenowa oraz zewnętrzny plac zabaw. Jednym z pomysłów dla gości będzie propozycja cyklicznych aktywności sportowych oraz warsztatów tematycznych, nawiązujących do idei well-being. Oferta zawierać będzie m.in. nordic walking, aqua aerobik, stretching, zumba-dance, czy zajęcia fitness dla dzieci. W ramach jednej z pierwszych imprez, Czarny Potok Resort & SPA będzie gościł uczestników XXII Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w Krynicy Zdrój, w dniach 4 -7 września. Hotel powstaje w miejscu dawnego ośrodka wypoczynkowego Czarny Potok, który w 2005 roku J.W. Construction odkupiło od tarnowskich Zakładów Azotowych. Firma planowała uruchomić zmodernizowany obiekt już w 2008 roku, ale ostatecznie zdecydowano się go rozbudować na potrzeby klientów konferencyjnych i poszerzyć skalę inwestycji. Obecnie w Krynicy działają cztery hotele 4-gwiazdkowe: Krynica (należąca do PGE Bełchatów), Prezydent (obniżył kategorię z 5 gwiazdek), SPA Dr Irena Eris i

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.