Best Western w Trójmieście

Do sieci Best Western wstępują kolejne hotele – Arkon Park w Gdańsku i Villa Aqua w Sopocie. Obydwa należą do Grupy Dobry Hotel. Arkon Park będzie funkcjonował pod nowo wprowadzoną w Polsce marką Best Western Plus. To pierwsze hotele Best Western w woj. pomorskim.


 

Sieć Best Western dotychczas rozwijała swoją ofertę głównie w centralnej oraz południowej Polsce. Do sieci należą m.in. trzy hotele w Warszawie, dwa w Krakowie, po jednym we Wrocławiu, Rzeszowie, Gorzowie Wlkp. Łącznie pod markami Best Western działa w Polsce 12 hoteli, a kolejne ruszają: w Gdańsku, w Łebie i pod Wrocławiem. Arkon Park w Gdańsku od września będzie działał pod niedawno wprowadzoną do Polski marką Best Western Plus, oferującą standard „3+”. Dla gości przygotowano 81 pokoi, cztery sale konferencyjne, mogące pomieścić do 200 osób, restaurację z lobby barem oraz podziemny parking.

 

 

Hotel zaoferuje również nowoczesne centrum rekreacji składające się z sali do ćwiczeń, dwóch kortów do squasha, dwóch saun oraz gabinetu masażu. Lokalizacja w Gdańsku Oliwie, dynamicznie rozwijającej się strefie biznesowej, zapewnić ma gościom wygodne połączenie z centrum miasta, ale również z Sopotem i Gdynią. Otwarcie Best Western Plus Arkon Park zaplanowane jest na wrzesień 2012 roku. – Zdecydowaliśmy się na przystąpienie do sieci, ponieważ nasz hotel, zwłaszcza w sezonie, odwiedzany jest głównie przez turystów zagranicznych. Współpraca z międzynarodowym partnerem daje nam nie tylko możliwość zwiększenia rozpoznawalności obiektu, ale również dotarcia do nowych kontrahentów – mówi Marta Jaroszewicz, dyrektor hotelu.

 

Od września również pod marką Best Western zacznie działać Villa Aqua. Obiekt położony jest tuż przy Aqua Parku Sopot, w niedalekiej odległości od plaży oraz dworca kolejowego. Do dyspozycji gości oddanych zostanie 53 pokoi z bezpłatnym dostępem do internetu. Ponadto hotel zaoferuje salę konferencyjną, restaurację oraz podziemny parking. – Do hotelu Villa Aqua przyjeżdżają przede wszystkim goście biznesowi z Polski, którzy chwalą sobie nasze zaplecze konferencyjne oraz atrakcyjne oferty na organizację różnego rodzaju spotkań – mówi Leszek Mięczkowski, założyciel oraz właściciel Grupy Dobry Hotel. – Wśród zagranicznych klientów dominują Niemcy, Rosjanie oraz Brytyjczycy. Mamy nadzieję, że po dołączeniu do Best Western uda nam się zwiększyć liczbę rezerwacji poza sezonem oraz przyciągnąć turystów spoza Polski, którzy najczęściej wybierają obiekty należące do znanych im międzynarodowych sieci. Decyzja o rozszerzeniu portfolio Best Western o obiekty zlokalizowane na Pomorzu podyktowana jest potencjałem tego regionu zarówno pod względem biznesowym, jak i turystycznym. – Dążymy do tego, aby stworzyć jak najbardziej kompleksową ofertę, która jest nieustannie rozbudowywana o kolejne obiekty na terenie całego kraju. Mamy nadzieję, że nasz rozwój zostanie doceniony przez ludzi biznesu, którzy poszukują sprawdzonych rozwiązań oraz międzynarodowych standardów – mówi Gheorghe Marian Cristescu Regionalny dyrektor sprzedaży Best Western na Polskę. – Dostrzegamy potencjał całego województwa pomorskiego oraz wzrost ruchu biznesowego w tym regionie. W związku z tym nie wykluczamy rozbudowywania naszej oferty w najbliższym czasie o kolejne obiekty w Trójmieście. Otwarty latem ubiegłego roku Arkon Park jak i Villa Aqua należą do Grupy Dobry Hotel, firmy zrzeszającej obiekty hotelarsko–gastronomiczne oraz oferującej usługi konsultingowe, której właścicielem jest Leszek Mięczkowski. Należą do niej jeszcze Villa Sedan w Sopocie, Unicus w Krakowie, czy Bonum i ostatnio otwarty Grand Cru w Gdańsku. Natomiast do Grupy Dobry Hotel nie należy ostatnio uruchomiony hotel Trzebnica w Trzebnicy, jak omyłkowo podaliśmy w ubiegłym numerze. Wszystkich zainteresowanych


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.