Powstają hotele sieciowe

W Bydgoszczy rusza budowa Campanile; przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku - hoteli Hampton by Hilton; w Poznaniu Hilton Garden Inn otrzymał pozwolenie na budowę, w Krakowie trwa przetarg na generalnego wykonawcę hotelu tej samej marki, a w Rzeszowie Garden Inn ruszyć ma jeszcze latem; w Warszawie wmurowano kamienie węgielne pod budowy 5-gwiazdkowych hoteli Renaissance i DoubleTree by Hilton, a w Łodzi DoubleTree jest na półmetku inwestycji.


Firma budowlana Effiage Budownictwo Mitex poinformowała pod koniec czerwca o podpisaniu umowy na realizację 2-gwiazdkowego hotelu Campanile w Bydgoszczy ze 117 pokojami. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2013. W hotelu znajdą się dwie sale konferencyjne, restauracja i lounge bar. Będzie to dziesiąty obiekt marki Campanile w Polsce, należącej do Louvre Hotels Group. Kolejne powstać mają w Zielonej Górze i Katowicach. Spółka Port – Hotel należąca do PP Portów Lotniczych podpisała z kolei umowę na generalne wykonawstwo hoteli Hampton by Hilton w Warszawie z firmą Condite oraz w Gdańsku z konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras.

 

Obydwa hotele, zlokalizowane przy lotniskach, będą oferowały po 116 pokoi, sale śniadaniowe, część konferencyjną i fitness. Koszt obiektu w Gdańsku wyniesie ok. 19 mln zł, a w Warszawie ok. 27 mln, ponieważ będzie tam też parking podziemny i mały biurowiec. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu, a obydwa hotele otwarte mają być w drugiej połowie 2013 roku. W lipcu miała się rozpocząć przy, lotnisku im. Jana Pawła II w Balicach, budowa innego hotelu z rodziny Hilton Worldwide – Hilton Garden Inn ze 154 pokojami. Ma on już pozwolenie na budowę, ale przedłuża się przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy. Inwestorem jest spółka Kraków Airport Hotel należąca do Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Balice.

 

Hotel powstanie na terenie dawnego parkingu przed terminalem lotniczym. Zaprojektowała go pracownia PRC Architekci z Warszawy. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 80 mln zł. Pod koniec czerwca pozwolenie na budowę zdobył inny hotel marki Hilton Garden Inn planowany na poznańskiej Malcie, którego inwestorem jest spółka Malta Hotel związana z firmą PGB Erigo. Znajdzie się w nim 168 pokoi i sale konferencyjne na ok. 300 osób. Rozpoczęcie budowy planowane jest na przełom roku, a hotel otwarty miałby być pod koniec 2014 roku. Malta Hotel należy do spółki PBG Erigo, która uruchomiła wiosną w Świnoujściu pierwszy hotel marki Hampton by Hilton w Polsce. Macierzysta spółka Erigo – PBG, która budowała m.in. autostrady, ogłosiła niedawno upadłość układową, jednak jak zapewniają przedstawiciele firmy, nie wpłynie to na funkcjonowanie obiektu w Świnoujściu, ani na dalsze plany współpracy w siecią Hilton Worldwide.

 

A jeszcze latem rusza Hilton Garden Inn w Rzeszowie ze 101 pokojami, ulokowany w centrum handlowo-rozrywkowym Millenium Hall. Jego otwarcie pierwotnie planowano jeszcze w 2010 roku. Natomiast w Warszawie wmurowano kamienie węgielne pod dwa duże hotele 5-gwiazdkowe, których pojawienie się zmieni nieco krajobraz tego sektora w stolicy i wokół niej. Przy lotnisku Chopina powstaje, pod marką Renaissance należącą do Marriott International, hotel z 230 pokojami, dużą częścią konferencyjną i centrum SPA&Wellness. Projekt architektoniczny przygotowało biuro JEMS Architekci, a generalnym wykonawcą została firma Alpine, która podpisała z Port-Hotelem umowę na 141 mln zł. Z kolei w warszawskim Wawrze kamień węgielny wmurowano pod hotel DoubleTree by Hilton z ponad 360 pokojami, częścią konferencyjną o pow. 5 tys. mkw. i, według deklaracji inwestora, największą w Polsce częścią SPA&Wellness. Inwestorem jest spółka Polaris Hospitality Enterprises, kierowana przez Alexa Kloszewskiego, eksperta od inwestycji hotelarskich w agencji Colliers International. PHS podpisała umowę z generalnym wykonawcą, firmą Mirbud na 184,5 mln zł. Inwestycja ma być gotowa we wrześniu 2013 r. Hotel DoubleTree powstaje też w Łodzi. Tam już w ubiegłym roku zawieszono wiechę (oznaczającą położenie dachu), inwestycja Grupy Toya przebiega sprawnie i hotel powinien zostać otwarty w połowie 2013 roku. Oferował będzie 191 pokoi, sale konferencyjne na ponad 1 tys. osób i rozbudowaną strefą SPA&Wellness oraz salę kinową, ponieważ powstaje on na terenach dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Projektantem hotelu, z kadrem z filmu „Zakazane Piosenki” wkomponowanym w fasadę był Stefan


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *