Warimpex-u plan inwestycji

Grupa Warimpex zamierza do końca roku 2009 wybudować w Polsce co najmniej pięć nowych hoteli - zapowiedział Franz Jurkowitsch, prezes Warimpex-u, podczas otwarcia krakowskiego hotelu Andels 30 maja. Szersze plany spółki zakładają wspólną z Louvre Hotels budowę kilkunastu nowych oraz przejęcia istniejących hoteli.
W najbliższym czasie Warimpex wybuduje budżetowy hotel na około 200 łóżek w Jankach pod Warszawą. W Krakowie z zakupionego przez spółkę biurowca powstanie trzygwiazdkowy obiekt na 160 pokoi, natomiast w Białymstoku zostanie wybudowany hotel połączony z centrum handlowym. Firma negocjuje też zakup istniejącego hotelu w Polsce. Ze znanych już inwestycji Warimpex-u w roku 2008 zostaną ukończone hotele: AndelŐs w Łodzi (4 gwiazdki, 244 pokoje), Angelo w Katowicach (3 gwiazdki, 145 pokoi) i Le Palais w Warszawie (5 gwiazdek, 88 pokoi). Ten ostatni projekt uzyskał już akceptację konserwatora zabytków i jeszcze czeka na pozwolenie na budowę. Spółka poinformowała również o planach rozbudowy hoteli: Jan III Sobieski w Warszawie i Chopin w Krakowie.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *