Mazury Grand Slam 2012 w Starych Jabłonkach

W dn. 13-19 sierpnia 2012 r. odbędzie się kolejna edycja zawodów Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej FIVB Beach Volleyball SWATCH FIVB World Tour Mazury Grand Slam. W turnieju udział wezmą największe gwiazdy światowej siatkówki plażowej (m.in. aktualni mistrzowie olimpijscy Todd Rogers i Phil Dalhausser). Zawody już po raz dziewiąty rozgrywane będą na boiskach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, należącego do grupy Polish Prestige Hotels & Resorts.

 

Mazury Grand Slam-Swatch to jeden z piętnastu kobiecych i czternastu męskich turniejów plażowej piłki siatkowej, rozgrywanych w wielu zakątkach świata (plaże, jeziora, góry, centra wielkich metropolii).

Są to zawody typu double-gender, co oznacza, iż w rywalizacji biorą udział zarówno pary męskie, jak i żeńskie. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by zawody były jak najlepsze. W tym roku na specjalnie przygotowanych, metalowych trybunach zasiądzie rekordowa liczba 6 tys. kibiców.

Zawody w Starych Jabłonkach to w sumie 6 dni pojedynków (210 gier) na najwyższym światowym poziomie oraz 200 najlepszych par na świecie (wśród nich aktualni Mistrzowie Olimpijscy i Mistrzowie Świata), reprezentujących 50 krajów, 200 akredytowanych dziennikarzy z Polski i świata oraz 30 godzin transmisji telewizyjnych (na kanałach Polsat oraz Eurosport).

Wart podkreślenia jest również fakt, że pula nagród w zawodach wynosi 600 000 USD, a już

w przyszłym roku na boiskach hotelu Anders w Starych Jabłonkach rozgrywane będą Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *