Nowoczesne technologie wkraczają do pięciu spośród najstarszych hoteli w Łodzi

Łódzkie hotele - Centrum, Savoy, Światowit, Polonia oraz Mazowiecki przeżywają właśnie swoją drugą młodość. Dzięki wprowadzeniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań mogą być lepiej zarządzane i zapewnić jeszcze wyższy komfort pobytu swoim gościom.

Tradycja i funkcjonalność

Wspomniane hotele, prócz aspektu noclegowego, pełniły przed laty istotną dla miasta funkcję kulturalną, zapisując się trwale w historii Łodzi. Zabytkowy hotel Savoy jest na przykład miejscem akcji napisanej przez Józefa Rotha powieści z 1924 roku pt. Hotel Savoy. W hotelu przed laty działał klub literacki Pickwick, którego rezydentami byli m.in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Józef Węgrzyn, Adolf Dymsza czy Leon Schiller. Z kolei w Hotelu Centrum kręcono sceny do polskiej komedii z lat osiemdziesiątych Piłkarski poker. Częstokroć odwiedzały go także takie sławy filmu i estrady jak David Lynch, Czesław Niemen czy Ewa Bem.

Choć rzeczone hotele  do najmłodszych nie należą, nie pozostają jednak obojętne wobec innowacyjnych rozwiązań. Wiekowe, często zabytkowe obiekty z minionego stulecia zyskują dzięki nim na funkcjonalności i komforcie, jednocześnie nie tracąc tradycyjnego charakteru i stają się atrakcyjniejsze dla nowych klientów.

Nowe technologie pomagają zarządzać

Odpowiednie kierowanie kompleksem hotelowym wymaga właściwej organizacji wielu aspektów jego działania i obiektów wchodzących w jego skład. Dobrze o tym wie dwóch łódzkich biznesmenów, którzy zakupili pięć hoteli i poszukiwali możliwości bardziej efektywnego zarządzania nimi. Firma LSI Software wdrożyła więc system wspomagający zarządzanie całą siecią. - Wprowadzenie zintegrowanego systemu zarządzania obejmującego wszystkie obszary funkcjonowania kompleksów, tchnęło nowego ducha w stare mury łódzkich hoteli.  Ma on za zadanie kompleksowo wspierać zarządzanie siecią rozbudowanych obiektów. Wymaga to, aby program wspierał kierowanie bazą noclegową i restauracjami, a także personelem. Dzięki temu możliwe jest szybkie tworzenie rozmaitych statystyk i raportów, które wspomagają obsługę gości, ułatwiają planowanie działań i umożliwiają szybkie reagowanie na potencjalne problemy. Zintegrowanie systemów zarządzania poszczególnymi procesami i obiektami usprawnia także wykonywanie wielu zadań przez personel, skraca czas szkolenia pracowników, jak również ułatwia kierowanie finansami i kadrami w całej sieci - mówi Grzegorz Siewiera, prezes firmy LSI Software.

Wkrótce dla pięciu łódzkich hoteli uruchomiony zostanie także centralny system rezerwacji internetowej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Nowoczesne technologie wkraczają do pięciu spośród najstarszych hoteli w Łodzi

  1. proponuję zacząć od remontu wnętrza…: wymiany zgniłych wykładzin , załatania dziur w oknach, usunięcia zapachu stęchlizny etc. a później usprawniać systemy informatyczne… te Hotele mają potencjał… zarówno lokalizacyjny jak i ze względu na historię ale nie w takiej formie gdzie syf, malaria i obsługa rodem z przydrożnych moteli 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *