Kolejne hotele w sieci Best Western

Trwa ekspansja sieci Best Western w Polsce. Co miesiąc przyłączają się do niej kolejne hotele. Najnowsze to Bonum w Gdańsku należący do Grupy Dobry Hotel oraz powstający koło Bydgoszczy Chomiąża Park, który zacznie działać w 2013 roku pod marką Best Western Plus. Łącznie z nimi do sieci należeć będzie 18 hoteli, a wkrótce dołączyć się mają kolejne.


3-gwiazdkowy Bonum zlokalizowany jest w centrum Starego Miasta, w jednej z XVIII -wiecznych kamieniczek. Hotel dysponuje 32 pokojami, parkingiem oraz restauracją serwującą dania kuchni regionalnej, a także salą konferencyjną, która może pomieścić do 90 osób. W sezonie ok. 70-75 proc. gości stanowią turyści zagraniczni. – Najczęściej odwiedzają nas obywatele Finlandii, Norwegii, Niemiec, Rosji oraz Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieję, że po przyłączeniu do rozpoznawalnej na całym świecie sieci uda nam się dotrzeć do jeszcze szerszej grupy gości – mówi Marcin Stachów, dyrektor hotelu Bonum. To kolejny obiekt, po gdańskim Arkon Parku z 81 pokojami i sopockiej Villi Aqua z 53 pokojami, należący do Grupy Dobry Hotel, który dołącza do sieci Best Western. Wszystkie pod nowymi nazwami zaczną funkcjonować we wrześniu. – Dostrzegamy potencjał Gdańska oraz całego województwa pomorskiego, dlatego też poszukując w ostatnim czasie nowych lokalizacji dla naszych hoteli, koncentrowaliśmy się na północy kraju – mówi Gheorghe Marian Cristescu, regionalny dyrektor sprzedaży Best Western na Polskę.

 

Oprócz trzech hoteli w Trójmieście w woj. pomorskim wkrótce otwarty też zostanie hotel w Łebie z 32 pokojami. 4-gwiazdkowy Chomiąża Park niedaleko Bydgoszczy będzie pierwszym hotelem sieci w województwie kujawsko-pomorskim. Obiekt położony jest na terenie 6-hektarowego parku z bezpośrednim dostępem do Jeziora Chomiąskiego. Hotel zaoferuje 52 pokoje, a jego głównym atutem ma być bogata oferta rekreacyjna. Złożą się na nią m.in. basen, dwa profesjonalne korty tenisowe, boiska, sala do jogi i fitnessu, przystań z wypożyczalnią sprzętu do sportów wodnych oraz centrum SP A. Ze względu na bliskość trzech ośrodków miejskich: Bydgoszczy, Poznania i Torunia, hotel będzie kierował swoją ofertę również do gości biznesowych oraz zorganizowanych grup. Z myślą o nich powstaną trzy sale konferencyjne oraz restauracja.

 

Obecnie trwają prace budowlane, a oficjalne otwarcie pod szyldem Best Western planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku. Koszt całej inwestycji przewidziany jest na 28 mln zł. Chomiąża Park będzie kolejnym, po Pałacu Aleksandrów pod Wrocławiem oraz Arkon Park w Gdańsku, obiektem działającym pod marką Best Western Plus oznaczającą podwyższony standard. Za zawarcie umowy z siecią odpowiadał doradca hotelowy Adam Pilczuk, który jest też szkoleniowcem w naszej Akademii Hotelarza. – Jesteśmy usatysfakcjonowani kierunkiem rozwoju Best Western w Polsce. Oprócz stałego zwiększania liczby obiektów, udaje nam się również urozmaicać naszą ofertę, tak aby odpowiadała potrzebom zarówno klientów biznesowych, z którymi do tej pory była kojarzona nasza sieć w Polsce, jak również turystów poszukujących wypoczynku – mówi Gheorghe Marian Cristescu. – W tym roku podpisaliśmy umowy już z sześcioma hotelami, z czego pięć zacznie działać pod marką Best Western jesienią. Tym sposobem nasza oferta wzbogaci się o ponad 200 pokoi.

 

A to jeszcze nie koniec. Planujemy zamknąć rok 2012 z co najmniej 20 obiektami, co sprawia, że stajemy się siłą napędową regionu. Do Best Western należy obecnie ponad cztery tysiące hoteli na całym świecie. Funkcjonują pod trzema markami: Best Western, Best Western Plus oraz Best Western Premier. Wszystkie hotele są niezależnie zarządzane i stanowią własność prywatnych inwestorów, którzy podpisują z siecią umowy franczyzowe. To, co łączy obiekty Best Western to standard obsługi klientów, wspólny system rezerwacyjny oraz programy sprzedażowo-marketingowe.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *