Hotel z lunetą w pokoju

W Stargardzie Szczecińskim uruchomiony został 3-gwiazdkowy hotel Grodzki z 30 pokojami, salą konferencyjną na 60 osób i restauracją Ratuszowa z daniami według oryginalnych receptur z lat 30. Pokój na najwyższym piętrze wyposażony jest w… lunetę do obserwacji gwiazd.
Hotel, którego nazwa pochodzi od ulicy na Rynku Staromiejskim, przy której jest zlokalizowany, nawiązuje do historycznej postaci z XVII wieku – stargardzkiego uczonego, poety, autora dzieł astronomicznych, kalendarzy i horoskopów Davida Herlitza, nazywanego Herliciusem. Miał on wypatrzyć na niebie kometę, „która zawadziła ogonem o szczyt kamienicy”, gdzie stoi obecnie hotel „i obsypała ją złotym kosmicznym pyłem zanim znikła w ciemnym bezkresie. Według proroctwa uczonego Herliciusa szczęśliwością, pomyślnością i życzliwością obdarzon będzie, jeśli miejscu temu gość wierny będzie”. Na jego cześć w pokoju Herlicius z częściowo przeszklonym dachem zamontowano lunetę astronomiczną. Jego wynajęcie kosztuje 198 zł. Pozostałe ceny, w zależności od standardu pokoju wynoszą do 99 do 189 zł, a apartament Stargardia za 299 zł. W przyszłym roku w hotelu otwarte ma zostać Gwiezdne

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.