Ekonomiczna Ikea

Ikea planuje stworzenie w Europie sieci 100 ekonomicznych design hoteli. Jednym z głównych rynków, na których chce rozwijać ten koncept jest Polska. Pierwsze hotele otwarte mają być w 2013 roku. Stworzeniem sieci zajmie się nieruchomościowa odnoga szwedzkiego koncernu meblarskiego – Inter Ikea, która uruchomiła już w Polsce 4-gwiazdkowy Mera Hotel & SP A w Sopocie, buduje hotel Soundgarden w parku biznesowym na warszawskiej Ochocie, a w 2013 roku chce otworzyć Courtyard by Marriott w Gdyni.

 

W pierwszej kolejności hotele otwierane będą na rynkach, gdzie Ikea ma najmocniejszą pozycję, czyli poza Skandynawią, w Wielkiej Brytanii, Holandii oraz w Polsce, a także w Niemczech, gdzie koncern chce mocniej zaistnieć. Nowa sieć nie będzie wykorzystywać w swojej identyfikacji nazwy Ikea, ale wystrój wnętrz utrzymany ma być w jednolitym stylu i oddawać filozofię koncernu – „wysoka jakość za przystępną cenę”, którą realizować będzie wybrany operator hotelarski. Pierwsze hotele sieci uruchomione będą w Niemczech. Będą konkurować z takimi markami jak Motel One czy


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *