5,2 mld zł na turystykę

Rząd i samorządy chcą przeznaczyć do roku 2012 ok. 5,2 mld zł na rozwój turystyki - poinformowała Grażyna Gęsicka minister rozwoju regionalnego.
Według Gęsickiej obecnie realizowanych jest 2,8 tys. projektów związanych z rozwojem branży. 900 mln zł przeznaczono
m.in. na ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne, stacje narciarskie, ścieżki zdrowia itp.


Większość tych projektów prowadzą samorządy, ale zdaniem minister Gęsickiej wzrosną również możliwości pozyskiwania środków przez przedsiębiorców, szczególnie w związku z EURO 2012.
Najwięcej środków trafiło dotychczas do województwa śląskiego, gdzie realizowanych jest 180 projektów dofinansowywanych z funduszy strukturalnych na kwotę 100,9 mln. zł. W przypadku Regionalnych Programów Operacyjnych zarządy województw podjęły już decyzje o przeznaczeniu na turystykę około 3 mld zł.

Program Innowacyjna Gospodarka będzie dodatkowym źródłem finansowania - jego budżet wynosi 1,6 mld zł. Gęsicka przypomniała też, że Polska w 2011 roku obejmie rezydencję w Unii Europejskiej i to jest szansa na promocję turystyczną naszego kraju: - Będzie nas odwiedzało wielu urzędników. Chcemy, aby kojarzyli Polskę z takimi miejscowościami jak Zamość, Kazimierz, Sandomierz. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *