Europejski będzie otwarty

Ok. 65 mln euro będzie kosztować gruntowna modernizacja historycznego budynku Hotelu Europejskiego, która rozpocznie się w pierwszym kwartale 2013 r. Hotel przyjmować będzie gości od 2015 roku. Ma to być najbardziej luksusowy obiekt w Polsce. W prestiżowym budynku przy Krakowskim Przedmieściu znajdą się: 100 luksusowych pokoi i apartamentów, butiki światowych marek i biura klasy A.


 

Większościowym udziałowcem Hotelu Europejskiego została Vera Michalski-Hoffmann, obywatelka Szwajcarii, która wraz ze spadkobiercami rodzin założycielskich hotelu – Przeździeckich i Czetwertyńskich, zamierza przywrócić dawną świetność temu miejscu. Michalski-Hoffmann ma wiele powiązań z Polską, od lat jest zaangażowana w utrzymanie dziedzictwa kulturalnego i literackiego naszego kraju. Inwestor, za pośrednictwem szwajcarskiej spółki Takami Holding, nabył 66 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem Hotelu Europejskiego. Pozostałe 34 proc. pozostają pod kontrolą spadkobierców rodzin założycielskich hotelu. – Dysponujemy już wszystkimi dokumentami, niezbędnymi do realizacji tego przedsięwzięcia. Łączne koszty renowacji szacowane są na 65 mln euro.

 

Około 1/3 tych kosztów pokryje nowy inwestor – spółka Takami Holding, a pozostałe 2/3 pozyskamy ze źródeł zewnętrznych – mówi Joseph Hannah, dyrektor zarządzający Hotelu Europejskiego. – Zamierzamy rozpocząć prace budowlane w pierwszym kwartale przyszłego roku i spodziewamy się, że hotel ponownie otworzy swoje podwoje w pierwszej połowie 2015 roku. Ideą inwestorów jest, aby Europejski stał się najbardziej luksusowym hotelem w Polsce. Obok komfortowego hotelu, oferującego około 100 pokoi i apartamentów, w budynku znajdą się także luksusowe butiki czołowych światowych marek, w tym nieobecnych jeszcze na polskim rynku.

 

Dwa najwyższe piętra zostaną natomiast zaadaptowane na biura klasy A o łącznej powierzchni 6,5 tys. m2. Autorem projektu, według którego zostanie przebudowany Hotel Europejski i który zyskał akceptację władz stolicy oraz Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków (pozwolenie na budowę zostało wydane w połowie 2011 r.), jest renomowana pracownia z Francji Sud Architectes, której prace uosabiają ponadczasową jakość w architekturze, z jednoczesnym poszanowaniem kultury i historii miast, gdzie powstają jej projekty – we Francji, w Polsce (m.in. centrum handlowe Manufaktura w Łodzi) oraz w innych krajach na całym świecie. Inwestorzy podpisali już także umowę z przyszłym operatorem Hotelu Europejskiego.

 

Zostanie nim międzynarodowa firma hotelarska Raffles Hotels & Resorts, w której portfelu znajduje się obecnie osiem luksusowych obiektów w najbardziej renomowanych lokalizacjach świata, w tym: Raffles Hotel Singapore, Raffles Dubai oraz Le Royal Monceau – Raffles Paris. Hotel Europejski będzie drugim po Paryżu hotelem tej marki w Europie. Raffles należy do FRHI Holdings Ltd., światowej grupy hotelarskiej liczącej 100 hoteli i ośrodków wypoczynkowych pod markami: Raffles, Fairmont oraz Swissôtel. Grupa zarządza również rezydencjami Fairmont i Raffles oraz prywatnymi luksusowymi nieruchomościami.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *