Pływające apartamenty na Mazurach

Na Mazurach pojawiły się pierwsze luksusowe, "pięciogwiazdkowe" pływające apartamenty do wynajęcia. "Hotelarz" miał okazję zapoznać się z dwoma takimi jednostkami, które na Mazury sprowadziła firma Cardinal Boating Holidays.

Barki, reklamowane przez właściciela jako 5-gwiazdkowe łodzie wakacyjne, są rzeczywiście luksusowo wyposażone w m.in. nawigację satelitarną, telewizory, lodówki, nowoczesne toalety. Mają po niemal 13 metrów długości, 3,8 metra szerokości i 0,8 metra zanurzenia (trochę dużo, bo w wielu miejscach na Wielkich Jeziorach uniemożliwia to podchodzenie jednostek do samego brzegu) i należą do dwóch typów: Europa-400 (2 kabiny mieszczące 4 osoby) i Europa-600 (3-kabiny mieszczące 6 osób).

Maksymalna prędkość jednostek wynosi 15 km/h. Przedstawiciel firmy Cardinal zapewniał "Hotelarza", że w tym roku terminarz czarterów ma tylko niewiele wolnych miejsc i że w przyszłości na Mazurach pojawi się więcej takich jednostek. Wydaje się jednak, że ten sezon jest jedynie testowy i wszystko zależy od powodzenia, jakim cieszyć się będzie oferta. W tym roku z rejsów w cenach promocyjnych (szczególnie w stosunku do cen obowiązujących w Niemczech i we Włoszech, które w szczycie sezonu oscylują wokół 3 tys. euro za tydzień) mają korzystać przede wszystkim klienci
z Zachodniej Europy. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *