Gratulują Hotelarzowi

Aleksander Pietyra, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego

Od wieków podstawowe zasady hotelarstwa pozostają niezmienne jednak hotelarstwo ulega stałym zmianom. Największe dotyczą nowoczesnych technologii, które wkroczyły do hotelarstwa, stawiając nowe wyzwania hotelarzom. Informatyka, internet, systemy rezerwayjne dostępne dla klientów na całym świecie, nowe technologie w gastronomii, chemia dostosowana do potrzeb wszystkich dziedzin działalności, to tylko niektóre z elementów ulegających stałemu przeobrażeniu. Branża hotelowa ma potrzebę dostępu do informacji o zmianach, jakie zachodzą w naszym kraju i na świecie. To właśnie „Hotelarz” od wielu lat towarzyszy nam i dostarcza informacje, które pozwalają na śledzenie trendów w światowym hotelarstwie. Jest to jedyne czasopismo trwale związane z naszą branżą, które przetrwało wszystkie zmiany i zawirowania polityczne. Mimo swojego dojrzałego wieku jest pismem dynamicznie rozwijającym się i proponującym wiele inicjatyw promujących hotelarstwo, takich jak konkursy czy szkolenia. Możemy też czytać aktualności dotyczące branży hotelarskiej na internetowym portalu „Hotelarza”, co pozwala na dotarcie do informacji w każdym momencie. Hotelarze prowadzą swoją działalność w różnych zakątkach naszego kraju nie mogąc zawsze uczestniczyć w wydarzeniach związanych z naszą branżą. Dlatego rola takiego czasopisma jak „Hotelarz” jest tak ważna w tworzeniu obrazu polskiego hotelarstwa i zmian jakie w nim zachodzą. Całej redakcji „Hotelarza” życzę wszelkiej pomyślności i sukcesów z okazji 50. rocznicy działalności.

Kazimierz Kowalski, Prezes Zarządu Fundacji Polish Prestige Hotels

Jubileusz 50-lecia „Hotelarza”, najstarszego periodyku dedykowanego branży hotelarskiej w naszym kraju, jest szczególną okazją do przekazania serdecznych gratulacji dla całego Zespołu Redakcyjnego, za nieprzerwane upowszechnianie wiedzy zawodowej wśród hotelarzy oraz młodzieży szkół i uczelni branżowych. „Hotelarz” jest od lat obecny w mojej pracy i nie sposób oddać w kilku słowach pięćdziesięcioletniego dorobku pisma w aspekcie jego działalności informacyjnej czy edukacyjnej, ale przez większość tego okresu był „Hotelarz” jedynym lub co najmniej podstawowym, źródłem informacji o kondycji branży, jej problemach, szansach i barierach rozwoju. Prezentacje na łamach pisma wielu ciekawych inicjatyw czy wzorców działalności pobudzają wyobraźnię i wpisują się w proces kształtowania nowoczesnego hotelarstwa w Polsce, a pokazywanie ludzi branży oraz drogi ich rozwoju, dobrze wpływa na wzrost rangi zawodu hotelarza. Z okazji Jubileuszu 50-lecia składam gratulację i podziękowania od hotelarzy z Grupy Polish Prestige Hotels, którym bliski jest profil i strona programowa „Hotelarza” oraz życzę Zespołowi Redakcyjnemu, Wydawcy i wszystkim Współpracownikom pisma, satysfakcji z dalszej pracy dziennikarskiej i edytorskiej na rzecz zwiększenia zasięgu oddziaływania „Hotelarza” na rozwój hotelarstwa, w tym wspieranie projektów integracyjnych i konsolidacyjnych niezależnych polskich hoteli.
Jacek Czepczyk, prezes Małopolskiej Izby Hotelarstwa Gremium, właściciel hotelu Europejskiego w Krakowie
Od lewej: honorowy prezes Gremium Marian Demel
wice prezesi Piotr Chojnacki i Stanislaw Komusinski

Małopolska Izba Hotelarska Gremium z Krakowa przesyła na ręce redaktora naczelnego Pana Rafała Szubstarskiego życzenia z okazji jubileuszu 50-lecia. Wedle ojców naszej wiary jak obyczaj karze stary przesyłamy życzeń i serdeczności moc. Mamy zawsze na myśli wasze wielkie artykuły i czyny i częste wawrzyny. Idąc swoich poprzedników nieomylnym torem, bądźcie dla nas nadal chlubą a potomkom wzorem. 

Franz Jurkowitsch, prezes Warimpex

W ciągu ostatnich 50 lat polskie hotele przeszły niezwykłą metamorfozę, co z sukcesem opisywał i analizował „Hotelarz”. Na polskim rynku przybyło wiele niezwykłych, nowoczesnych hoteli prezentujących również sztukę współczesną czy też hoteli, które powstały w odrestaurowanych zabytkach. Zmieniła się Polska i gusty Polaków. Za tymi zmianami szedł również „Hotelarz”, uczestniczył w nich, ale też często je inicjował, poprzez swoje publikacje opisując trendy i informując o rynkowych nowościach. Życzymy „Hotelarzowi” wielu dalszych sukcesów oraz kolejnych równie udanych 50 lat na polskim rynku wydawniczym. Jego wyjątkowa pozycja wśród magazynów specjalistycznych jest niezaprzeczalnie zasługą profesjonalizmu i wieloletniego zaangażowania oddanych swojej pracy redaktorów.

Andrzej Wójcik, wiceprezes zarządu SATORIA Group SA

Serdeczne gratulacje dla Wydawcy i Zespołu Redakcyjnego „Hotelarza” z okazji 50-lecia! Jako wieloletni czytelnik „Hotelarza” przede wszystkim chcę pogratulować z całego serca tej wspaniałej rocznicy. 50 lat pisania o rynku hotelarskim w Polsce to naprawdę duże dokonanie, to wręcz cała epopeja. Czasy się zmieniały, system gospodarczy się zmienił, a „Hotelarz” był i jest na rynku. Przez ten okres „Hotelarz” stanowił o standardach polskiego hotelarstwa. Jest to obowiązkowa, co miesięczna lektura każdego profesjonalisty i właściciela hotelu w Polsce. Takie bloki tematyczne jak „Zarządzanie”, czy też „Technologie i Wyposażenie” pozwalają pracującym w branży hotelarskiej śledzić na bieżąco pojawiające się na rynku nowości, innowacje i trendy. To co cenię w „Hotelarzu”, to wypracowanie świetnej równowagi między obszarem informacyjnym, a edukacyjnym z zakresu hotelarstwa. Jestem pod dużym wrażeniem konsekwencji w rozwijaniu „Akademii Hotelarza” – to bardzo cenne z jaką systematycznością „Hotelarz” dąży do podnoszenia kwalifikacji zarządzających hotelami. Nie można tu zapomnieć o wartościowych panelach dyskusyjnych inicjowanych przez pismo. Tak stworzona platforma pozwala na komunikację nowych możliwości oraz wyrażenie opinii w odniesieniu do trendów rynkowych. Regularna lektura „Hotelarza” daje mi przegląd informacji na temat ważnych wydarzeń na rynku hotelarskim w Polsce. Po każdorazowej lekturze miesięcznika zawsze znajdę kilka artykułów, które chętnie zarekomenduję moim współpracownikom. Podsumowując, gdyby nie było „Hotelarza” na rynku, byłaby duża luka informacyjno-edukacyjna, dlatego cieszmy się tą wspaniałą rocznicą i życzmy takiej wspaniałej formy wydawcy i zespołowi redakcyjnemu „Hotelarza” na następne co najmniej 50 lat!

Gheorghe Marian Cristescu
Country Sales Director na Polskę w Best Western HotelsTo wielki zaszczyt dla każdego hotelarza w Polsce uczcić rocznicę 50. lat istnienia na rynku, wspólnie z czasopismem czytanym przez nas wszystkich, od deski do deski, już od 1962-go roku... Moja przygoda z „Hotelarzem” zaczęła się około 15 lat temu, kiedy to jako młody recepcjonista na nocnych zmianach, po udanych „night audytach”, obowiązkową lekturą był właśnie „Hotelarz”. Oglądając wtedy ten magazyn wspólnie z kolegami marzylismy o dalszej karierze w przepięknych hotelach na całym świecie, o tym, że wybraliśmy super zawód i świat stoi przed nami otworem... Hotelarz był wtedy dla nas oknem na świat i mimo upływu lat i różnych zawirowań na polskim rynku hotelowym pozostał dla wielu z nas jednym z najważniejszych źródeł informacji. Nawet sprawdzając codziennie co nowego na e-Hotelarz.pl, nie mogę doczekać się kolejnego numeru papierowego wydania, czytając co nowego w hotelarstwie, jak działa konkurencja i czy znowu piszą coś o nas…

Thomas Schoen
dyrektor generalny sieci Starwood Hotels & Resorts
Mam ogromną przyjemność złożyć najserdeczniejsze gratulacje Redakcji „Hotelarza” za nieustanną pracę poświęconą promowaniu naszej branży i zawodu. Szczególnie doceniam komunikowanie dobrych praktyk, które służą podnoszeniu jakości usług na polskim rynku hotelarskim. W dniu tak wspaniałego Jubileuszu chciałbym podziękować całej Redakcji za ciężką pracę, dociekliwość, trudne pytania, a w efekcie ciekawe artykuły. Życzę Państwu kolejnych sukcesów, ciekawych tematów i dalszego rozwoju branży hotelarskiej w Polsce, aby było o czym pisać.

Andrzej Żamojda
właściciel Dworku nad Łąkami Kiermusy


Z okazji 50-lecia Państwa pisma chciałbym złożyć serdeczne gratulacje oraz życzyć dalszych sukcesów w naszej branży. Państwa pismo od kilkunastu lat jest przeze mnie prenumerowane i dało mi wiele dobrych rad, wskazówek oraz informacji w zakresie branży hotelarskiej. Niektóre najciekawsze pomysły wcieliłem w życie w moim obiekcie. Chciałbym także podziękować za patronat „Hotelarza” nad akcją Golden Ranking – wyboru najlepszych hoteli, restauracji i miejsc magicznych. Państwa wiedza merytoryczna, jak i redaktorska w znacznym stopniu przyczyniła się do sukcesu tego projektu. W tym roku rozszerzyliśmy nasz projekt o Miejsca Godne Polecenia i mamy nadzieję, że razem z „Hotelarzem”, znowu będziemy promować najlepsze obiekty hotelowe w polskich miastach, a także wszystkie te, które w znaczący sposób zasługują na szeroką popularyzację.


Przemysław Swacha
dyrektor generalny hoteli Best Western Premium
i Holiday Inn Express w Krakowie


Z związku z pięknym Jubileuszem zdecydowanie najlepszego pisma hotelarskiego w Polsce i absolutnego lidera na rynku, składam jak najlepsze życzenia i trzymam kciuki za kolejne 50 lat! Gratuluje wspaniałej znajomości branży i poruszania tematów, z którymi my hotelarze zmagamy się na co dzień, a które zawsze są okazją do wymiany cennych doświadczeń. Bardzo sobie cenie wywoływanie bieżących tematów, które pojawiają się przy okazji wszelkich nadchodzących wydarzeń, zdarzeń, trudnych sytuacji, pozwalając na bieżąco znaleźć rozwiązania czy też właściwe ukierunkowanie w celu poprawy jakości świadczenia usług i bardziej skutecznego marketingu. Dzięki Wam podpatrujemy innych, wprowadzamy u siebie zmiany, śledzimy cały rynek, poznajemy się nawzajem. Powodzenia!Alex Kloszewski
dyrektor Działu Inwestycji Hotelowo-Rekreacyjnych, Partner Colliers International Poland


50 lat od pierwszego wydania magazynu „Hotelarz”, świadka wszystkich zmian jakie zaszły w tym czasie. To tylko 18 250 dni, a tyle się zmieniło. Byłem wtedy 12-letnim chłopakiem, mieszkającym w Buenos Aires, który nie wiedział nawet o istnieniu hoteli. W 1962 r. przez myśl by mi nie przeszło, że w przyszłości zagrzeje miejsce w sektorze hotelowym. Ale tak się stało! Okresów trudnych, pełnych wyzwań, jak również dobrych momentów, przynoszących nowe otwarcia, nowe marki i dynamiczny rozwój sektora hotelowego w Polsce było wiele. Mogę Państwa zapewnić, że rynek hotelowy w Polsce jest silny i wciąż będzie kwitł i rozwijał się. Jestem pewien, że będę mógł to opisać w 2062 r. W tym miejscu pragnę złożyć moje gratulacje i najlepsze życzenia dla „Hotelarza” i wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie pisma. 100 LAT!!!


Dorota Malinowska
konsultant ds. nieruchomości hotelowych,
Cushman & Wakefield„Hotelarz” to pismo, które jest na rynku niemal od zawsze. Kolejne numery magazynu opisywały i komentowały najważniejsze wydarzenia w branży, śledząc rozwój rynku hotelowego w Polsce. Czasopismo to towarzyszyło mi w czasie studiów, okazało się bardzo pomocne przy pisaniu pracy magisterskiej. Mam do niego duży sentyment. 50 lat działalności – niewiele magazynów branżowych może pochwalić się tak długim stażem. Utrzymanie się przez tak długi okres na trudnym i konkurencyjnym rynku drukowanych mediów branżowych to niewątpliwie powód do dumy. Gratuluję Redakcji „Hotelarza” okrągłego Jubileuszu i życzę dalszych sukcesów w przekazywaniu rzetelnej wiedzy o rynku hotelarskim!


Janusz Mitulski
partner w Horwath HTL


50 lat minęło… to dojrzały wiek, ale na szczęście po „Hotelarzu” wcale tego nie widać. W tym czasie wiele się zmieniło – ustrój, gospodarka, ale i branża hotelowa. Natomiast „Hotelarz” – jak przystało na lidera w naszej branży – zawsze był na czasie. Cenię ten magazyn nie tylko za poruszanie bieżących problemów, czy też przedstawianie nowych trendów, ale przede wszystkim za dogłębną i wnikliwą analizę każdego tematu. Dzięki temu, nieprzerwanie od ponad 10 lat, jest on dla mnie źródłem wiedzy i dlatego też regularnie co miesiąc po niego sięgam. I polecam czynić to każdemu, kto chce wiedzieć „co w hotelach piszczy”. Serdeczne gratulacje dla Redakcji „Hotelarza” i powodzenia przy dalszym rozwijaniu magazynu nr 1 branży hotelowej.

Katarzyna Niezgoda
dyrektor Centralnego Biura Sprzedaży Vienna International w Polsce


Myślę, że nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że „Hotelarz” jest integralną częścią naszej branży i bierze udział w jej rozwoju od samego początku. 50 lat brzmi dumnie – gratuluję serdecznie tak zacnego jubileuszu! Z pewnością rola i wkład „Hotelarza” w rozwój i profesjonalizację branży jest nie do przecenienia. Na co dzień wraz z portalem e-hotelarz.pl służy nam jako źródło wiedzy, którą młodzi adepci hotelarstwa mogą zdobywać na profesjonalnych szkoleniach Akademii Hotelarza. Jest jednym z najbardziej opiniotwórczych tytułów, a jego aktywna działalność przez tyle lat jest godna pozazdroszczenia. Gdy zaczynałam pracę w hotelarstwie prawie 20 lat temu, „Hotelarz” pomógł mi zorientować się, jak sobie radzić w branży. Teraz sięgam po niego, aby pogłębić wiedzę i być na bieżąco z nowinkami. Jestem przekonana, że będzie mi również towarzyszył przez całą moją karierę zawodową, czego sobie i „Hotelarzowi” życzę.

Tomasz Zukal
współwłaściciel serwisu StayPoland.pl


„Hotelarz” świętuje 50 urodziny z zaskakująco młodzieńczym obliczem. „Hotelarz” to przykład instytucji pożytecznej, mądrej i nieustannie ewoluującej w stronę aktualnych potrzeb branży hotelarskiej w Polsce. Mam zaszczyt złożyć serdeczne gratulacje czasopismu, które co miesiąc zabiera czytelników w fascynującą podróż po sprawach istotnych i niebanalnych: odkrywaniu nowych miejsc, wypoczynkowi, aktualnym trendom na szybko zmieniającym się rynku, po wiedzę, piękno i ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Niech przez najbliższe STO LAT wiadomo będzie, że pasja, doświadczenie i ciężka praca to znak rozpoznawczy

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Gratulują Hotelarzowi

  1. Joanna Orłowska, współautorka podręcznika szkolnego "Organizacja pracy w hotelarstwie mówi:

    Wielkie urodziny „Hotelarza”- jak na tak wartościową lekturę, poradnik, kompedium wiedzy fachowej, życzę dalszego trwania przy swoim. Bardzo ciekawe wiadomości z Polski i świata hotelarskiego , komentarze, wywiady, porady, sama szczegółowo czytuję, analizuję, wykorzystuję w pracy ze studentami i polecam jako fachową lekturę. Redakcjo tak trzymajcie i jeszcze więcej ciekawostek hotelarsko-gastronomicznych przedstawiajcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *