Plastik dla hotelarza

Firmowa karta kredytowa ułatwia efektywne zarządzanie finansami,
zawieranie transakcji i kontrolę wydatków. Mimo że karta kosztuje,
to może też zwiększyć niezależność finansową firmy,
szczególnie mniejszych obiektów noclegowych
Specjalne karty kredytowe przeznaczone dla przedsiębiorstw wydaje PKO BP, Pekao SA, ING Bank Śląski, Raiffeisen Bank, Lukas Bank i BOŚ. Specjaliści oceniają jednak, że wkrótce ze względu na atrakcyjność i dostępność oferty do pierwszej szóstki dołączą również inne banki.
Bez zbędnych
formalności
Karta kredytowa jest niezastąpiona, jeśli akurat brakuje gotówki. Dla niewielkich firm może być też ciekawą alternatywą dla limitu w rachunku bieżącym lub kredytu. Zwłaszcza że warunki jej uzyskania nie są skomplikowane.
W PKO BP, przy wydawaniu kart PKO Euro Biznes, wystarczy zdolność kredytowa, trzymiesięczna historia rachunku z dowolnego banku i nie przekroczenie w tym okresie salda debetowego dłużej niż przez siedem dni w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Kartę kredytową Visa Business wydawaną przez ING Bank Śląski przedsiębiorca może uzyskać po przedstawieniu w banku podstawowych dokumentów potwierdzających dane firmy oraz wyciągu z konta bankowego za ostatnie trzy miesiące. W BOŚ przedsiębiorca musi dostarczyć, oprócz standardowych dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności, wyciąg z konta bankowego za ostatnie 6 miesięcy
Trudniej jest
w Pekao SA
Starającym się tu o kartę kredytową potrzebne będą aktualne (nie starsze niż 3 miesiące) dokumenty potwierdzające podstawę prawną i zakres prowadzonej działalności, dokumenty potwierdzające prawo do zaciągania zobowiązań wobec banku, zaświadczenia z ZUS i urzędu skarbowego o niezaleganiu ze składkami i podatkami oraz deklaracje podatkowe za rok ubiegły i okres bieżący. Zdecydowanie łatwiej mają klienci, którzy złożyli ta [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Ewa Bednarz

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *