Novotel Poznań Centrum zaprasza na Oktoberfest 2012

Golonka po bawarsku, Leberkäse, zupa ziemniaczana oraz precle piwne – to przysmaki, które będą cieszyć podniebienia gości podczas Oktoberfest 2012 w hotelu Novotel Poznań Centrum. Chmielowe dożynki przy bawarskiej muzyce potrwają od 28 września do 12 października br.


Oktoberfest to najsłynniejsze na świecie Święto Piwa. To również największa biesiada ludowa, na którą każdego roku z najdalszych zakątków naszego globu ściągają do Monachium miliony miłośników zabawy i oczywiście piwa. Przez te dwa tygodnie goście wypijają ponad 7,5 miliona litrów piwa, zjadają ok. 600 tysięcy kurczaków, podobną liczbę golonek, bawią się w słynnych namiotach piwnych i na kolorowym jarmarku ludowym.


Nie trzeba wyjeżdżać do Niemiec, by wziąć udział w tradycyjnym niemieckim święcie piwoszy. Na Oktoberfest 2012 zaprasza hotel Novotel Poznań Centrum. Przez dwa tygodnie będzie tam rozbrzmiewać bawarska muzyka,
a podniebienia gości rozpieszczą specjały sprowadzane prosto z południa Niemiec. Impreza cieszy się co roku dużą popularnością, jest organizowana w tym miejscu już po raz szósty. W tym roku menu, specjalnie przygotowane na tę okazję przez szefa kuchni hotelu, jest bardzo bogate. Goście będą mieli okazję skosztować m.in. bulionu warzywnego z klopsikami mięsnymi czy sznycla z jajkiem sadzonym na plackach ziemniaczanych. Na smakoszy piwa, oprócz tradycyjnych bawarskich trunków, będą czekały także wyroby z lokalnych wielkopolskich browarów. Nietypowe smaki z pewnością zaspokoją pragnienie i wysublimowany gust każdego z amatorów tego bursztynowego napoju.


Tegoroczne obchody Oktoberfest są dla hotelu wyjątkową okazją. Tradycję tę wprowadził Marek Przeorski, były dyrektor hotelu Novotel Poznań Centrum, który w sierpniu br. zaczął pełnić obowiązki dyrektora hotelu Novotel Warszawa Airport. Oktoberfest jest więc również symbolicznym przekazaniem jego kompetencji nowemu dyrektorowi poznańskiego obiektu, którym został Gregory Millon.


Bawarskie wieczory z wyśmienitym jedzeniem będą się odbywać codziennie od 28 września do
12 października od godz. 18.00 w restauracji hotelu Novotel Poznań Centrum. Chętni mogą rezerwować stoliki pod numerem telefonu: (61) 858 70 19 lub wysyłając maila na adres: H3376-SL1@accor.com.


Novotel Poznań Centrum jest położony w centrum miasta, 500 m od dworca PKP, naprzeciwko Starego Browaru, w pobliżu Starego Rynku oraz terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Hotel oferuje 480 klimatyzowanych pokoi z bezpłatnym dostępem do Internetu i telewizją satelitarną. Na terenie hotelu znajdują się niedawno odnowione, w pełni wyposażone sale konferencyjne mieszczące 800 osób, prestiżowy Business Club dla gości korporacyjnych i VIP-ów oraz restauracja serwująca potrawy kuchni regionalnej i międzynarodowej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *