RD bud kończy budowę kolejnego hotelu sieci B&B

Berlin, miasto chętnie odwiedzane zarówno przez biznesmenów, jak i turystów z całej Europy, zdefiniował pojęcie wysokiego standardu usług hotelowych. Realizowany przez firmę RD bud projekt eleganckiego, dwugwiazdkowego hotelu B&B, spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Sprzyjają temu komfortowe pokoje, nowoczesny wystrój i przystępne ceny oferowane przez francuską markę. RD bud, jako generalny wykonawca trzeciego już hotelu sieci B&B zadbał o to, by obiekt ten spełniał również najwyższe standardy techniczne i ekologiczne.


Firma RD bud Sp. z o.o. dokłada wszelkich starań, aby każda z realizowanych inwestycji była przyjazna zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Podjęcie współpracy przy budowie już czwartego, po Toruniu, Warszawie i Wrocławiu ,obiektu marki B&B potwierdza zaufanie, jakim cieszy się firma RD bud zarówno w kraju, jak i za granicą. 
Inwestycja w akompaniamencie zieleni


Inwestor - B&B Hotels GmbH zadbał, by kolejny już obiekt znanej w Europie marki B&B umiejscowiono w strategicznym punkcie miasta. Niewielki dystans od rozbudowywanego lotniska Berlin Brandenburg (Schönefeld) oraz bliskość głównego węzła autostrady zapewniają dogodny dojazd. Zaletą wyboru lokalizacji jest też niezwykle malownicza okolica, która stanowi naturalną oprawę dla pięciokondygnacyjnego budynku o powierzchni użytkowej ok. 5 700 m2. RD bud budowę wkomponowanej w przyrodę inwestycji rozpoczął w lutym 2012 roku. Obecnie zatwierdzono stan surowy i rozpoczęto podłączanie prądu, kanalizacji oraz wentylacji. Kolejnym krokiem do finalizacji projektu są prace wykończeniowe, które pozwolą przeobrazić budynek w nowoczesny, choć utrzymany w klasycznej aranżacji hotel.
Technologia bliska naturze
Inwestycja RD bud w Berlinie oparta jest na konstrukcji żelbetowej z częściową prefabrykacją. Ściany wewnętrzne wykonano z wylewanego na mokro betonu oraz zaprawy gipsowo-kartonowej. Ciekawym urozmaiceniem projektu jest tzw. „zielony dach”, na którym architekci przewidzieli umieszczenie roślinności, pozwalającej harmonijnie wkomponować obiekt w jego naturalne otoczenie. W trosce o środowisko firma RD bud wyposaży budynek w ekologiczne rozwiązania technologiczne. Zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi oraz promowaną przez RD bud ideą zrównoważonego budownictwa, oświetlenie w całym budynku zapewnią żarówki energooszczędne z funkcją automatycznego zapalania. Poprawną cyrkulację powietrza zagwarantuje z kolei system rekuperacji z naturalną wentylacją samosterującą. Ponadto, zamontowane na dachu obiektu kolektory słoneczne oraz nowoczesny system pomp ciepła umożliwią podgrzanie wody użytkowej i zapewnią ogrzewanie w budynku. 

Firma RD bud dokłada starań, by planowo realizować każdy etap projektu. Zgodnie z zapewnieniami inwestora już za kilka miesięcy oddany do użytku obiekt oferować będzie gościom 140 pokoi jedno- i dwuosobowych, wyposażonych w klimatyzację, Internet, telewizję satelitarną oraz miejsca na parkingu dla 40 samochodów. Dzięki strategicznej lokalizacji i atrakcyjnym cenom nowy hotel B&B będzie idealnym miejscem wypoczynku dla wszystkich osób odwiedzających stolicę Niemiec. 

www.rdbud.com
RD bud jest firmą budowlaną działającą w zakresie generalnego wykonawstwa. Wywodzi się z francuskiej, niezależnej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul, która od ponad 90 lat rozwija swoja ofertę na rynku europejskim. W Polsce firma RD bud funkcjonuje od 1997 roku. Działalność RD bud obejmuje przede wszystkim realizacje „pod klucz”. W swoim portfolio firma posiada m.in. hotele, obiekty biurowe, przemysłowe i logistyczne, centra handlowe, stacje serwisowe oraz salony sprzedaży. Dodatkowo RD bud przeprowadził generalny remont takich obiektów jak chociażby Ambasada Francji w Warszawie czy Grand Hotel w Sopocie. RD bud stale powiększa liczbę realizacji na terenie Polski. Firma działa w obrębie całego kraju. Jej główna siedziba znajduje się w Warszawie. RD bud posiada także swoje biura regionalne w Poznaniu oraz Wrocławiu. Wszystkie inwestycje prowadzone są z myślą o pełnej satysfakcji klientów, z dbałością o ochronę środowiska naturalnego i wysoką, jakość świadczonych usług. Wdrażając najwyższe standardy, firma uzyskała certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodny z wymogami normy ISO 9001:2008.                                                                                                                      Informacja prasowa – marzec 2011                                                       

Informacja prasowa – październik 2012


Kontakt prasowy: Rafał Wójcickirwojcicki@gutpr.pltel.: 667 74 09 10, 71 78 95 204          Strona 2

Kontakt prasowy: Rafał Wójcickirwojcicki@gutpr.pltel.:667 740 910, 71 78 95 204          Strona 1


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.