Ponad 227 Polaków na hotelowe łóżko

W dniu 31 lipca 2006 roku w Polsce funkcjonowały 6694 zarejestrowane obiekty noclegowe zbiorowego zakwaterowania, dysponujące łącznie 574,6 tys. miejsc noclegowych. Liczba wszystkich obiektów zmniejszyła się w 2006 roku o 0,4 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, natomiast liczba miejsc noclegowych wzrosła o 0,8 proc. – wynika z danych przedstawionych w publikacji Głównego Urzędu Statystycznego „Turystyka w 2006 r.”, która ukazała się w końcu lipca 2007 roku.


W ciągu całego roku 2006 z usług obiektów noclegowych skorzystało 17 mln 512 tys. osób, czyli o ponad 5,5 proc. więcej niż rok wcześniej. W tej liczbie znalazło się 4,3 mln turystów z zagranicy, co oznacza, że stanowili oni niespełna czwartą część korzystających z bazy noclegowej. Natomiast liczba udzielonych noclegów wzrosła o 5,4 proc. proc. do niemal 51 mln 235 tys.


W roku 2006 średni stopień wykorzystania miejsc noclegowych dla wszystkich obiektów noclegowych wynosił 36,4 proc. i był wyższy o 1,4 proc. w porównaniu z rokiem 2005. Najwyższy poziom wykorzystania miejsc noclegowych odnotowano w zakładach uzdrowiskowych (73,5 proc.) i ośrodkach kolonijnych (48,6 proc.) – najniższy w schroniskach (19,6 proc.) i na polach biwakowy

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *