Resort Mikołajki

Kompleks apartamentowo-hotelowy w Mikołajkach budowany przez firmę Inpro będzie miał 5 gwiazdek. Otwarty ma być wiosną 2013 roku. Jak dotąd jedynym hotelem 5-gwiazdkowym na Mazurach jest SPA Dr Irena Eris pod Ostródą. Budowę luksusowych rezydencji w Mikołajkach z funkcjami hotelowymi zaczyna też firma Zbigniewa Niemczyckiego, a jeszcze w tym roku ruszyć ma 4-gwiazdkowy DeSilva Mikołajki Resort.


Kompleks budowany na Wyspie Ptasiej nad Jeziorem Mikołajskim przez gdańskiego dewelopera firmę Inpro dysponował będzie 77 pokojami i 22 apartamentami na sprzedaż w systemie condo, restauracją z tarasem widokowym, SPA z basenem, kompleksem saun, gabinetami odnowy oraz prywatną mariną z 64 miejscami. – Promesa do kategorii 5-gwiazdkowej była dla nas formalnością – mowi Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro. – Projekt architektoniczny spełniał wymogi dotyczące wyposażenia i usług w tej kategorii. Z niewielu dodatkowych zmian, jakich dokonaliśmy w planach, można wskazać przeszklony tunel łączący Wyspę Ptasią z półwyspem Jeziora Mikołajskiego i centrum Mikołajek. Pozostałe są drobne i dotyczą m.in. wydłużenia zadaszenia nad podjazdem, przygotowania stanowisk komputerowych w lobby, czy zainstalowania telefonów w łazienkach w apartamentach i pokojach hotelowych.

 

Luksusowy charakter inwestycji podkreślać mają przeszklone elewacje i tereny zielone zaprojektowane tuż nad wodą. Obecnie inwestycja osiągnęła stan surowy otwarty. Zakończenie I etapu, czyli kompleksu hotelowego i apartamentowego na Wyspie Ptasiej, planowane jest na II kwartał 2013 r. Na półwyspie Jeziora Mikołajskiego dodatkowo powstanie kompleks apartamentowy z zapleczem konferencyjno-bankietowym. Ceny apartamentów wykończonych pod klucz zaczynają się od 19 tys. zł netto za mkw. Inną inwestycję w Mikołajkach rozpoczyna też spółka Lake View należąca do Zbigniewa Niemczyckiego. Osada nad Jeziorem z funkcjami hotelowymi jak np. room service będzie się składać z 12 domów, każdy o powierzchni 300 mkw. wraz z działkami od 1,1 do blisko 1,5 tys. mkw. Inwestycja otrzymała właśnie pozwolenie na budowę. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. kort tenisowy, restaurację oraz klub SPA & Wellness, a także prywatne lądowisko dla helikopterów i ogólnodostępny jachtklub z przystanią dla ponad 100 jachtów.

 

Rezydencje zaprojektowane są w technologii inteligentnego domu, przyjaznej dla środowiska. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Bulanda i Mucha. – Mikołajki mają szansę stać się alternatywą dla kurortów zagranicznych – mówi Anna Kwiatkowska, z firmy Cushman & Wakefield, która prowadzi sprzedaż tych rezydencji. Inwestycja ma być oddana do użytku w 2014 roku. Pod Mikołajkami w Jorze Wielkiej w okolicach jeziora Tałty powstaje z kolei 4-gwiazdkowy DeSilva Mikołajki Resort należący do polskiej sieci DeSilva ze 150 pokojami i dziesięcioma wolnostojącymi rezydencjami. Jego otwarcie planowane jest w grudniu tego roku. Położony na 5-hektarowej działce oferował będzie większe pokoje dostosowane do dłuższych pobytów rodzinnych, duże zaplecze rekreacyjne i konferencyjne oraz prywatną


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *