Szlachecki klimat w Tłokinii

W Tłokini Kościelnej pod Kaliszem otwarty został kompleks hotelowo-restauracyjno-konferencyjny Pałac Tłokinia z 35 pokojami. Każdy pokój i apartament wyposażony jest w antyki, lampy i obrazy z różnych epok, m.in. w stylu art deco, secesji, eklektyzmu, Ludwika XVI, Napoleona Boulle czy empire. XIX-wieczny Pałac Tłokinia to rezydencja szlacheckiej rodziny Chrystowskich, położona na terenie 6-hektarowego zabytkowym parku w otoczeniu starodrzewia 250-letnich dębów.


Wkraczając w progi pałacu można poczuć klimat tamtych lat i zaznajomić się z historią. Na ścianach znajdują się oryginalne zdjęcia z rodzinnych albumów Chrystowskich, ukazujące pierwszych właścicieli w ważnych uroczystościach jak również podczas zajęć dnia powszedniego. Klimatu stylowym salom dodają meble z tamtej epoki, stare lampy czy srebrne zastawy i bibeloty. Do dyspozycji gości są cztery typy pokoi: Standard, Lux, Apartament i Studio, wszystkie wyposażone m.in. w dostęp do internetu i telewizory LCD. Menu restauracji Pałac Tłokinia z potrawami kuchni polskiej oraz regionalnej jest krótkie i oparte na produktach sezonowych. Sale restauracyjne posiadają możliwość zaadaptowania ich na potrzeby konferencyjne i szkoleniowe, a w parku pałacowym można organizować ognisko, grill, korzystać z boiska sportowego, strzelać z łuku itp.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *