World Travel Awards dla Le Reginy i Marriotta

Butikowy hotel Le Regina położony na warszawskiej Starówce uznany został za Najlepszy Hotel w Polsce, a Marriott za Najlepszy Hotel Biznesowy w Polsce w prestiżowym konkursie World Travel Awards, nazywanym „Oskarami branży turystycznej”. Najlepszym Hotelem w Europie wybrany został po raz czwarty z rzędu paryski Le Bristol. Zwycięzców 19. edycji World Travel Awards ogłoszono 6 października podczas gali w portugalskim Algarve.


Wyłonieni zostali w wyniku głosowania przedstawicieli branży turystycznej i podróżniczej m.in. biur podróży, agentów, organizatorów wyjazdów służbowych itp. Od 2009 roku głosowanie jest otwarte i mogą w nim wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby. W tym roku swój głos w kilkuset kategoriach oddało łącznie 180 tys. osób. Celem tych nagród jest promowanie i nagradzanie najlepszych praktyk w branży turystycznej i podróżniczej na całym świecie. Mamaison Le Regina to 5-gwiazdkowy hotel z 61 indywidualnie zaprojektowanymi pokojami, dwoma salami konferencyjnymi oraz kameralną restaurację La Rotisserie. O tytuł Najlepszego Hotelu w Polsce Le Regina walczyła z InterContinentalem (zwycięzcą trzech poprzednich edycji), Bristolem, Westinem i Sofitelem, krakowskim Copenicusem oraz gdańskimi: Dworem Oliwskim i Podewilsem.

 

Marriott dysponuje 518 pokojami, 20 salami konferencyjnymi o łącznej pow. 2,6 tys. m² i siedmioma restauracjami. O tytuł Najlepszego Hotelu Biznesowego walczył z siedmioma pozostałymi sieciowymi hotelami 5-gwiazdkowymi w Warszawie oraz z łódzkim andel’sem, sopockim Sheratonem i krakowskim Radisson Blu. W kategoriach ogólnoeuropejskich za Najlepszy Hotel Luksusowy uznano turecki Mardan Palace w Antalii (również Najlepszy SPA Resort i Najlepszy Apartament Prezydencki), Biznesowy Hotel Luksusowy – moskiewski Radisson Royal Hotel, Hotel Biznesowy – Adlon Kempinski w Berlinie, Hotel Konferencyjny – Swisshotel w Zurychu, Hotel Miejski – Swisshotel Krasnyje Holmy w Moskwie, Hotel Ekologiczny – AquaCity w Popradzie, Hotel Loniskowy – Sofitel na Heathrow, Design Hotel – Adam & Eve w tureckim Belek, Hotel Butikowy – Duke Hotel w Londynie, Nowy Hotel – Fairmont Grand Hotel w Kijowie, Markę Luksusową – Kempinski, a za Najlepszą Markę Hotelarską –

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *