Sheraton w betonie

Wprawdzie do otwarcia sopockiego hotelu Sheraton i centrum Haffnera pozostał jeszcze niemal rok, ale już widać, jak dzięki inwestycji zmienia się centrum najbardziej popularnego kurortu w Polsce.

Pięciogwiazdkowy hotel Sheraton w Sopocie powinien zostać otwarty u progu sezonu letniego 2008. Pięciokondygnacyjny budynek, który ma pomieścić 200 pokoi i apartamentów, stanie się najważniejszym z elementów wznoszonego kosztem przeszło 95 mln euro Centrum Haffnera, którego inwestorem jest nosząca tę samą nazwę spółka. Poza hotelem ma ono obejmować budynki handlowo-usługowe ze sklepami, biurami, lokalami gastronomicznymi oraz niewielkim apartamentowcem z mieszkaniami.

Poza hotelem, "jądrem" Centrum ma być kompleks SPA, który w opinii inwestora będzie oferować usługi na "niespotykanym do tej pory poziomie". Na prezentowanych poniżej zdjęciach widać już wyraźny zarys sylwetki hotelu, który swoją bryłą wyraźnie "przyćmiewa" stojący opodal ponad osiemdziesięcioletni Grand Hotel Sopot. Centrum Haffnera, które zajmie teren o powierzchni około dwóch hektarów, po północnej stronie wejścia na molo ma gruntownie zmienić centrum miasta.

By ułatwić komunikację i uczynić z okolic mola i ulicy Bohaterów Monte Cassino jeszcze bardziej komfortowy deptak niż obecnie, na jej skrzyżowaniu z ciągiem ulic: Obrońców Warszawy i Grunwaldzką powstaje tunel, którym będą jeździły samochody. W lipcu pojawił się jednak pierwszy zgrzyt związany z inwestycją: okazało się, że tunel jest za niski, by mogły nim przejeżdżać wszystkie z jeżdżących po Sopocie autobusów miejskich.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *