Kolejny właściciel hoteli chce na parkiet

Europejski Fundusz Hipoteczny (EFH), firma działająca od 14 lat w sektorze nieruchomości złożyła pod koniec lipca prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Firma chce zadebiutować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w IV kwartale i pozyskać z emisji akcji 140 mln zł.Spółka planuje rozwój działalności w sektorze inwestycji w nieruchomości na własny rachunek oraz finansowanie nieruchomości przede wszystkim w formie leasingu lub dzierżawy. EFH zamierza budować portfel inwestycyjny w sektorze nieruchomości biurowych, magazynowych, hotelowych i mieszkaniowych, zwłaszcza w segmencie nieruchomości wakacyjnych. Poszerzenie dotychczasowej działalności spółki o inwestycje w nowy segment rynku jest związane z dynamicznym rozwojem ruchu turystycznego w Polsce.

EFH posiada nieruchomości o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym, takie jak m.in. Hotel Masuria, Hotel Łeba, jest właścicielem atrakcyjnych lokalizacji, m.in. na Mazurach jest obecnie w trakcie rozmów dotyczących nabycia istniejących hoteli.
Według informacji na stronie internetowej firmy, głównym udziałowcem EFH jest jej prezes Mirosław Wierzbowski, który posiada 40,92 proc. akcji; 8,53 proc. akcji
posiada IDMSA, a po ponad 6 proc.
akcji - spółki Conssylium, Dago, Sygnity, Prokom Investment oraz Radosław Jarmuła. EFH powstała z przekształcenia spółki, która przed 7 maja 2001 roku działała pod nazwą Leasing System Sp. z o.o.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *