Sheraton w Poznaniu

Około 32 mln euro będzie kosztować budowa pięciogwiazdkowego Hotelu Sheraton w Poznaniu (wizualizacja na zdjęciu). Obiekt, który ma być częścią większego kompleksu pod nazwą Poznańskie Centrum Obsługi Biznesu, będzie zarządzany przez firmę Starwood Overseas Management Corporation. Kompleks powstanie w ścisłym centrum Poznania, w bliskim sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich (pomiędzy ulicami Zwierzyniecką, Roosevelta, Bukowską, Zeylanda). Projekt zakłada oddanie do użytku 183 pokoi, w tym: 170 pokoi standard room, 11 junior suite i dwóch executive suite. Oprócz tego znajdzie się tu sala balowa o pow. 220 mkw., sale konferencyjne wraz z centrum biznesu (420 mkw.), restauracje, bar i kawiarnia, fitness z basenem oraz powierzchnie do wynajęcia. W części podziemnej powstanie parking na 30 pojazdów.
    Centrum Obsługi Biznesu składające się z 7-kondygnacyjnego obiektu biurowo-usługowego będzie kosztować kolejne 34 mln euro. Budowa potrwa 22 miesiące (prace rozpoczną się w marcu br.). Inwestorem jest Centrum Obsługi Biznesu (COB), spółka powołana przez Buildco Poznań (joint venture pomiędzy NDI SA i NV Besix), PKO BP i miasto Poznań. Generalnym wykonawcą jest Cocefi Polska.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *