Rok na parkiecie

Minął rok od debiutu spółki turystyczno-hotelarskiej Interferie SA. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
Pierwsze notowanie praw do akcji spółki Interferie SA odbyło się 10 sierpnia 2006 roku. Najwyższy kurs akcji spółki wyniósł 17,49 zł, najniższy 5,50 zł. Już od dłuższego czasu kurs akcji spółki jest stabilny i utrzymuje się na średnim poziomie 9-10 zł. Firma kapitalizowana jest na poziomie 130 mln złotych.
Pozyskane w wyniku publicznej emisji akcji środki finansowe w wysokości 30 mln złotych przeznaczono na sfinansowanie części programu inwestycyjnego, którego celem jest poszerzenie oferty usług wypoczynkowych połączonych z odnową biologiczną, rehabilitacją i lecznictwem. Za 19 mln zł zakupiono ośrodek Eldorado w Świnoujściu, prawie 8 mln złotych wydano na rozbudowę i rewitalizację posiadanego już w Świnoujściu ośrodka Barbarka I, a pozostałą kwotę na modernizację hotelu Argentyt w Dąbkach. Planowane inwestycje związane z rozbudową i modernizacją posiadanych obiektów będą kosztować spółkę, której ambicją jest zdobycie pozycji lidera w zakresie usług hotelarskich połączonych z lecznictwem i rehabilitacją, blisko 120 mln złotych.

Obecnie Interferie posiadają 11 obiektów zlokalizowanych na Pomorzu Zachodnim, w Sudetach oraz na Pojezierzu Lubuskim, a także biuro turystyczne w Lubinie. Dysponują bazą noclegową, która obejmuje 1115 pokoi, co daje spółce piątą pozycję na krajowym rynku turystycznym. Po przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego w 2010 roku spółka ma dysponować ponad 1,5 tys. pokojami. Wykorzystanie miejsc noclegowych w ośrodkach Interferii wyniosło w roku 2005 średnio 47,2 proc., zaś w roku 2006 - 49,3 proc.
Udział sprzedaży eksportowej, przede wszystkim na rzecz klientów z Niemiec, stanowi ponad 30 proc. przychodów. Spółka zamierza w br. osiągnąć przychody ze sprzedaży usług na poziomie 39,5 mln zł i 1,6 mln zł zysku netto. Ľ


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *