Frankfurt nad Menem

Od 9 do 12 stycznia we Frankfurcie nad Menem odbędzie się kolejna, 43 edycja międzynarodowych targów tekstyliów do wyposażenia mieszkań, domów i obiektów publicznych Heimtextil.


Z tej okazji do Frankfurtu zjadą się najważniejsi światowi producenci tkanin i wyrobów tekstylnych, by zaprezentować swoją ofertę. Jak przystało na największe targi tekstylne, zakres prezentowanych produktów jest olbrzymi: od dekoracji okiennych, przez wyroby tapicerskie, tekstylia podłogowe i ścienne, aż po łazienki, sypialnie i tkaniny stołowe. W halach na terenie wystawowym Messe Frankfurt, zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą wiodących producentów z całego świata. Ekspozycji handlowej towarzyszyć będą liczne wystawy i programy uzupełniające oraz prognoza trendów na nadchodzący rok.

 

Wśród wystawców pojawią się takie marki tekstylne jak brytyjska Clarke&Clarke, argentyńska Muresco i włoska Jannelli&Volpi, produkujące tkaniny oraz tapety. Zasłony, tkaniny obiciowe i dekoracyjne reprezentować będą m.in. marki De Poortere Freres, Flanders Trimmings oraz Tissat Deslee z Belgii, a także znana niemiecka firma Joop! Która po raz pierwszy pokaże tu swoją kolekcję wnętrzarską Joop!Living. Po raz kolejny na targach pokażą się wystawcy brytyjscy (Abraham Moon&Sons i Premier Voile), francuska marka Brunswick, włoska Triade, niemieckie firmy Junkers&Muller i H. Busche. W segmencie pościeli pojawią się m.in. Heinrich Haussling oraz Tempur. W tym roku nowością będzie prezentacja hiszpańskiej marki modowej Designual, która zaprezentuje swoją kolekcję wnętrzarską. Tym prestiżowym firmom towarzyszyć będzie duża liczba młodych firm, wystawiających w ramach platformy „New&Next“, prezentującej świeże pomysły.

 

Ciekawą nowiną w tegorocznej edycji będzie strefa wzornictwa tkanin, która pod nazwą Design Live obejmie prezentacje ponad 150 międzynarodowych wystawców, pokazujących nowe, kreatywne koncepty wzornicze. Wystawa obejmie także obiecujące debiuty i projekty studenckie. W ramach Contract Creations, Heimtextil przedstawi kompletny program porównawczy na potrzeby architektów, dekoratorów i projektantów wnętrz publicznych, stworzony we współpracy z magazynem wnętrzarskim AIT i stowarzyszeniem Niemieckich Hotelarzy IHA. Tematy tego programu to „Luksus i Miejskie Życie“ oraz „Hotel Przyszłości“. Heimtextil zorganizuje przy tej okazji liczne warsztaty, wycieczki, wystawy i konkursy.Nie zabraknie ukłonu w stronę tak istotnego tamatu, jakim jest ekologia. W ramach Green Directory zwiedzający zapoznają się z ekologicznym aspektem metod produkcji tkanin stosowanych przez wystawców. Pokazane zostanie też wzornictwo związane z recyclingiem, czyli przetważaniem materiałów odzyskanych w obiekty użytku domowego.

 

Targi uzupełnią ciekawe wydarzenia w przestrzeni miejskiej. We współpracy z frankfurckim Cechem Dekoratorów Wnętrz targi Heimtextil wyjdą z hal wystawienniczych do centrum Frankfurtu z inicjatywą Heimtextil Goes City, w ramach której od 12 stycznia sklepy, galerie i instytucje publiczne będą prezentować tekstylia w najrozmaitszym kontekście. Interesująco zapowiada się wystawa Heimtextil Trends, na której poznamy nadchodzące trendy w dziedzinie tekstyliów. Wystawa powstała we współpracy z holenderskim instytutem wzornictwa Stijlinstituut Amsterdam i pełni funkcję stylistycznego barometru. Podobnie jak na poprzednich 20 edycjach, na Heimtextil Trends przedstawione zostaną prognozy tego, co będzie modne i poszukiwane w nadchodzącym roku, stworzone w oparciu o analizę aktualnych ścieżek rozwoju wzornictwa i przemysłu wnętrzarskiego.

 

Trendbook na sezon 2013/14 „Being“ obejmuje cztery tematy, każdy zilustrowany charakterystycznymi cechami. Pod hasłem „Jesteś tym, jak żyjesz/You are how you live“ eksperci stworzyli cztery koncepcje osobowości, odpowiadające różnym stylom życia, a co za tym idzie, czterem sposobom urządzania wnętrz. Te osobowości to historyk (inspiracje historyczne, rękodzieło), ekscentryk (oryginalność, egzotyka, wpływy etniczne), wynalazca (koncepty łączące funkcjonalność z przyjemnością i zabawą) oraz geolog (miłośnik natury i jej skarbów).„Heimtextil Trends 2013/14 skoncentrowały się na konceptach, z którymi jesteśmy związani emocjonalnie“, mówi Anne Marie  Commandeur, dyrektor generalna Stijlinstituut Amsterdam. „Naszym celem jest tworzenie przestrzeni z charakterem, odpowiadających intymnym inspiracjom, osobistym aspiracjom ale też potrzebom praktycznym.“ Prognozy te będzie można obejrzeć na również on-line, na stronie www.heimtextil-trends.com
Jak co roku przedstawicielstwo Targów Frankfurt w Warszawie zaprasza na wspólny wyjazd na targi Hiemtextil 2013. W ofercie jest zarówno wyjazd autokarowy jaki i lotniczy. Więcej szczegółów dostępne jest pod numerem tel. 22 49 43 201 oraz na stronie www.targifrankfurt.pl

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *