Pierwszy obiekt Best Western w województwie świętokrzyskim

Pod koniec tego roku pod marką Best Western zacznie funkcjonować największe w województwie świętokrzyskim centrum konferencyjno-bankietowe – trzygwiazdkowy Hotel Łysogóry w Kielcach. Tym samym sieć obecna będzie już w dwunastu województwach.


Zlokalizowany w centrum Kielc obiekt udostępnia blisko 150 pokoi, w tym 4 apartamenty, 2 restauracje, kawiarnię, 2 parkingi, pasaż handlowy oraz bogatą ofertę usług dodatkowych. Hotelowi goście mogą m.in. skorzystać z wypożyczalni samochodów, kasyna, klubu muzycznego czy gabinetu odnowy biologicznej.


– Po ostatnim rozszerzeniu naszego portfolio o 4 nowe hotele, pod względem liczby posiadanych obiektów awansowaliśmy na drugą pozycję wśród zagranicznych sieci hotelowych obecnych w Polsce – mówi Ghoerghe Marian Cristescu, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Best Western na Polskę. –  Jeszcze w tym roku do Best Western przystąpią co najmniej 2 hotele, dzięki czemu nasza pozycja na polskim rynku znacząco się wzmocni – dodaje Cristescu.


Głównym atutem Hotelu Łysogóry jest nowoczesne centrum konferencyjne dysponujące 4 klimatyzowanymi salami o łącznej powierzchni 1100 m2, które po połączeniu, wraz z foyer mogą pomieścić nawet do 1000 osób. Doświadczenie zespołu pracującego w Hotelu Łysogóry zostało już wielokrotnie docenione przez organizatorów dużych, ogólnopolskich konferencji, takich jak np. I Forum Polski Wschodniej „Eastern Poland Business Forum” czy ogólnopolska prezentacja dla dziennikarzy Fiata 500.


Jednym ze znaków charakterystycznych budynku jest stylizowana elewacja z przeszklonym zadaszeniem podjazdu oraz zewnętrzne, panoramiczne windy. Powstały one podczas procesu gruntownej modernizacji oraz rozbudowy, któremu obiekt został poddany w ostatnich latach.


Koszt ostatniego etapu renowacji wyniósł ok. 10 mln zł. Część środków pochodziła z dofinansowania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, na które hotel zawarł umowę pod koniec 2010 roku.


– Realizacja projektu zakończyła się we wrześniu. Obecnie jesteśmy na etapie jego rozliczania i kontroli przeprowadzanej przez Urząd Marszałkowski – mówi Piotr Dwurnik, dyrektor Przedsiębiorstwa Turystycznego Łysogóry. W ramach prac modernizacyjnych wymienione zostały m.in. instalacje oraz wyposażenie w ponad 60 pokojach. Ponadto w hotelu wydzielono strefy pożarowe, zainstalowano systemy parkingowe i monitoring, a także zamontowano nową klimatyzację.


– W ostatnich latach w województwie świętokrzyskim powstało wiele nowych obiektów, zarówno tych w standardzie podstawowym, jak i pięciogwiazdkowym. Myślę, że zainwestowane w modernizację środki, rozpoznawalność marki Best Western oraz dostęp do nowych kanałów sprzedaży, takich jak wspólny, międzynarodowy system rezerwacyjny, stanowić będą o naszej przewadze nad konkurencją w regionie – podsumowuje Piotr Dwurnik.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *