Hampton By Hilton ogłasza podpisanie umowy na budowę nowego hotelu w Warszawie

Hilton Worldwide oraz S+B Gruppe AG poinformowały o podpisaniu umowy dotyczącej otwarcia nowego hotelu Hampton by Hilton w Warszawie. Budowa hotelu rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu, natomiast obiekt zostanie oddany do użytku na początku 2014 r.

 

W ciągu kilku lat od otwarcia pierwszego obiektu Hilton Worldwide w Polsce, liczba hoteli tej marki wzrośnie do 15, stwarzając tym samym miejsca pracy dla około 500 osób. Na początku br. w Świnoujściu został otwarty pierwszy hotel Hampton by Hilton w naszym kraju. Podpisanie dzisiejszej umowy świadczy o ekspansji marki Hilton w Polsce.

 

― „Polska jest kluczowym rynkiem dla rozwoju Hilton Worldwide. Podpisanie umowy dotyczącej budowy jednego z największych w Europie hoteli Hampton by Hilton w Warszawie tylko potwierdza ten fakt. Nasza obecność na polskim rynku stale się poszerza, a nowy hotel to strategiczny krok w prowadzonej przez nas ekspansji w Europie Wschodniej. Cieszy nas także współpraca ze znanym w regionie inwestorem  S+B Gruppe AG” ― powiedział Patrick Fitzgibbon, wiceprezes ds. rozwoju w regionie Europy i Afryki.

 

Austriacki inwestor S+B Gruppe AG realizuje inwestycje w Wiedniu, Pradze, Bukareszcie oraz w Warszawie. Nowy projekt rozpoczęty w Polsce dotyczy budowy hotelu Hampton by Hilton przy ulicy Wspólnej 72. Obiekt zajmie powierzchnię 12 500 m², będzie liczył 300 pokoi i stanie się jednym z największych hoteli tej marki na świecie. Do dyspozycji gości będzie centrum fitness, strefa biznesowa z bezpłatnym dostępem do Internetu w całym obiekcie oraz wygodne, nowoczesne pokoje wyposażone w łóżka Clean and Fresh Hampton Bed. Obiekt zostanie zaprojektowany w stylu dostosowanym do potrzeb osób podróżujących w celach biznesowo-wypoczynkowych. Warszawski Hampton będzie posiadał trzy sale konferencyjno-eventowe 
o łącznej powierzchni 135 m² oraz podziemny parking. Goście będą mogli również liczyć na takie dodatkowe udogodnienia, jak wliczone w cenę śniadanie i czynny przez całą dobę bar.

 

― „Po udanej sprzedaży Zebra Tower w ubiegłym roku, rozpoczynamy realizację kolejnej inwestycji w samym sercu Warszawy. Cieszymy się na współpracę z naszym partnerem, Hilton Worldwide, który ma silną pozycją na polskim rynku. Zaangażowanie w takie projekty pozwala nam na pełne wykorzystanie naszego doświadczenia oraz unikalnych kwalifikacji 
w projektowemu i zagospodarowywaniu obszarów miejskich
” –  powiedział Franz Paul Bauer, członek zarządu S+B Gruppe AG.

 

Hotel Hampton by Hilton Warsaw zostanie zbudowany w biznesowo-handlowym centrum miasta. Takie położenie zapewnia doskonałą komunikację z Dworcem Centralnym, metrem oraz znajdującym się w odległości zaledwie 10km lotniskiem.

 

Warszawa to centrum finansowe Europy Wschodniej. Miasto od lat jest stałym punktem inwestycji zagranicznych oraz siłą napędową w rozwoju gospodarki kraju. Stolica jest także istotnym miejscem dla osób podróżujących służbowo, dlatego nowy Hampton by Hilton jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na dobrej jakości zakwaterowanie w przystępnej cenie.

„Hampton by Hilton, powszechnie znana marka hoteli klasy ekonomicznej firmy Hilton Worldwide, to znakomity wybór dla gości podróżujących służbowo i turystów zwracających uwagę na korzystną relację wartości do ceny. W sumie, w Polsce, już niedługo będzie operować sześć hoteli Hampton by Hilton”― powiedział Phill Cordell, dyrektor ds. wyspecjalizowanej obsługi i marki Hampton na cały świat.

 

Obecnie w Warszawie działa hotel Hilton Warsaw & Convention Center. W trakcie budowy znajduje się hotel Double Tree by Hilton Warsaw, Conference Center & Spa, którego otwarcie planowane jest na początku 2014 roku. Ponadto, w maju 2013 roku planowane jest otwarcie dwóch hoteli Hampton by Hilton Warsaw Airport oraz Hampton by Hilton Gdańsk. W całym kraju działa w sumie 5 hoteli Hilton, natomiast kolejnych 10 jest w planach.

 

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.