Piekielne łóżko

Komfortowe łóżko – to pierwsze co liczy się według Gordona Ramsaya, który jeździ po Stanach Zjednoczonych i bierze w swoje ręce „najbardziej zaniedbane i odpychające hotele”. Znany z bycia piekielnym szefem kuchni Ramsay mierzy się z nową rolą. Kontrola łóżka to zazwyczaj zwrotny punkt programu w jego show „Piekielny hotel”.


Nie brakuje łez, brzydkich słów i bicia się w pierś, czyli tego co telewizja uwielbia najbardziej. Taka reakcja jest zazwyczaj wywołana, dosłownie – przejrzeniem na własne oczy! Właściciele i klienci hotelu mają okazję zobaczyć jak brudne są materace (Ramsay wyposażony jest w specjalistyczne gumowe rękawice, jeszcze bardziej profesjonalne gogle i latarkę, która dzięki ultrafioletowemu światłu ukazuje wydzieliny dla oka niewidoczne). Sam bohater spał w tym hotelu, ale upewniwszy się uprzednio co do swoich przypuszczeń, niczego nie tknął, opatulony w przyniesiony ze sobą ciepły śpiwór. Jak na telewizje przystało wszystko jest przerysowane, ale nawet w tak bardzo na gusta widowni nastawionym programie, jest sporo prawdy. Rzeczywiście to komfortowe i czyste łóżko jest najważniejsze w hotelu.

 

Łóżko dla strongmena

– Materac hotelowy powinien być wygodny dla szerokiego grona użytkowników. Nigdy nie wiemy, czy gościem w hotelowym pokoju będzie ważąca 50 kg modelka, czy trzy razy cięższy uczestnik zawodów strong-man. Każdy jednak chce się komfortowo wyspać – mówi Jacek Poznański, ekspert z firmy Tempur Polska. – Kolejne ważne cechy to trwałość (powinien zapewniać wysoki poziom komfortu przez cały czas użytkowania) i łatwość użytkowania, najlepiej jeśli materac nie wymaga odwracania, obsługa hotelowa będzie miała mniej pracy. Najczęściej jednak taki materac wymaga odwracania. To dobry sposób na przedłużenie jego żywotności. Należy to robić regularnie – co parę miesięcy – z przodu na tył i dwa razy w roku – góra-dół. Tę czynność ułatwiają specjalne wszywki i uchwyty. Materace hotelowe dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszy to tradycyjne łóżko, czyli stelaż lub drewniane szczeble i materac. Stelaż powinien być stworzony z elastycznych elementów. Dzięki temu zachowa jak najdłuższą sprawność. Otwarta struktura zapewnia prawidłową wentylację (materac będzie oddychał) i unikniemy dzięki temu gromadzeniu się w nim wilgoci. Drugim i najbardziej popularnym typem materacy w hotelach są tzw. łóżka kontynentalne, które znakomicie sprawdzają się w obiektach o podwyższonym standardzie. To po prostu materac na materacu z przypiętymi nóżkami, a najlepiej kółkami, żeby np. łatwiej było posprzątać. Zanim jednak zabierzemy się do kupna takiego łóżka należy zwrócić uwagę na kilka elementów: 1. nóżki, decydują o wysokości łóżka. Duży wybór pozwoli dopasować je do rodzaju podłogi i wystroju wnętrza. 2. materac bazowy, najlepiej wytrzymały. Stanowi stabilne podparcie dla materaca właściwego, a jednocześnie nie powinien być zbyt ciężki [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Eryk Kędzierski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *