Największa w historii akcja wymiany łóżek w hotelach ekonomicznych „Sweet Bed™ by ibis, ibis Styles & ibis budget”

Grupa Hotelowa Orbis i jej partner strategiczny Accor, do końca października 2012 roku wymieniła na całym świecie 66 000 łóżek w obiektach marek ibis, ibis Styles i ibis budget. Projekt przewiduje, że w grudniu 2013 roku w hotelach należących do tych marek będzie wymienione już 100 000 łóżek. Przedsięwzięcie wiąże się z wprowadzoną w 2011 roku strategią działań w obrębie hoteli ekonomicznych, której podstawowym celem jest zwiększenie komfortu i zadowolenia gości.


Badanie rynkowe – wygodne łóżko to podstawaWygodne łóżko to dla gości jeden z ważniejszych warunków udanego pobytu w hotelu. Tak dowiodły badania przeprowadzone dla marki ibis w maju 2011 roku we Francji przez firmę badawczą Ifop. Kierując się tymi wynikami, grupa Accor powołała grupę ekspertów z różnych dziedzin: marketingu, inżynierii, wzornictwa, zaopatrzenia i logistyki, którzy rozpoczęli pracę nad projektem nowego łóżka dla sieci ibis. Łóżka nowej generacji to najwyższa technologia, innowacja i wyjątkowe wzornictwo niespotykane do tej pory w hotelach. Każdy element, część i detal został starannie przemyślany, przeanalizowany, zaprojektowany, porównany i w końcu przetestowany, aby zapewnić gościom dobry sen przez 365 nocy w roku.


Najwyższa technologia dla maksymalnego komfortuStelaż odpowiada za około jedną trzecią komfortu, zapewnia wsparcie i amortyzację oraz pochłania energię. Stelaż BOXSPRING znosi obciążenie nawet 500 kg bez odkształcania się i gwarantuje stabilność. Jego wyjątkowo elastyczne drewniane listwy umieszczono w odległości pozwalającej wspierać najmniejszy nawet ruch ciała podczas snu. Projektanci nie zapomnieli też o designie, dlatego teraz łóżka w hotelach ibis mają elegancką czarną ramę i nogi w tym samym kolorze, co czyni z nich stylowy mebel.


Innowacyjne materiałyMaterac, który został wybrany do łóżek nowej generacji to przykład praktycznego wykorzystania innowacyjnych rozwiązań technologicznych - esencja komfortu. Jest zwarty, twardy i gruby. Dobrze współgra ze wszystkimi innymi elementami, zapewniając optymalne wsparcie, dzięki zastosowaniu pianki typu „memory foam”. Jej zróżnicowana gęstość, niezależnie od kształtu ciała, pozwala wyeliminować wszystkie punkty ucisku. Dodatkowy, 7 centymetrowy topper uwydatnia walory materaca głównego i zapewnia  wygodę.


Test produktuZanim łóżka nowej generacji trafiły do wszystkich hoteli ibis na świecie, zostały poddane licznym testom. Przeprowadzono rozmowy z ponad 1000. gości w celu poznania ich opinii i oceny komfortu związanego ze snem w tych łóżkach. Testy zostały przeprowadzone we Francji, Wielkiej Brytanii, Ameryce Łacińskiej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Badania gości potwierdziły poprawę oceny poziomu komfortu. Podsumowując odpowiedzi, goście ocenili nową formułę, jako „komfort absolutny” przyznając jej 8.4 punktów na 10. „Sweet Bed by ibis” jest pierwszym i zarazem największym w historii hotelarstwa ekonomicznego projektem dotyczącym wymiany 100 000 łóżek w tak krótkim czasie.Odpowiedzialność społecznaW Polsce we wszystkich hotelach ibis goście mogą już cieszyć się i korzystać z łóżek nowej generacji. Poprzednie Grupa Hotelowa Orbis przekazała na rzecz potrzebujących instytucji. Dziewięć organizacji pozarządowych z całego kraju, które czynnie wspierają różne grupy społeczne, otrzymały łóżka z hoteli ibis. Przekazano 420 łóżek instytucjom, które potwierdziły takie zapotrzebowanie m.in. Caritas Diecezji Warszawsko- Praskiej, Dom dla Osób Starszych „Monar-Markot”, czy Stowarzyszenie „SOS dla Rodziny”. Inicjatywa ta jest jednym z wielu działań, które hotele Grupy Orbis podjęły w ramach programu zrównoważonego rozwoju Planet 21, realizowanego przez wszystkie hotele należące do Grupy Accor na świecie.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Największa w historii akcja wymiany łóżek w hotelach ekonomicznych „Sweet Bed™ by ibis, ibis Styles & ibis budget”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *