…a Europejski jeszcze nie

Najpóźniej do 15 listopada powinny zakończyć się negocjacje właścicieli Hotelu Europejski w Warszawie ze spółką, która zainwestuje w remont i gruntowną modernizację otwartego po raz pierwszy przed ponad 150 laty hotelu. Jesteśmy na etapie szczegółowych rozmów biznesowych, które powinniśmy zakończyć najpóźniej na początku listopada - powiedział Loic Guibourge, prezes spółki Hotel Europejski.

Nie chciał on ujawnić, z jakim podmiotem prowadzone są negocjacje. Według Loica GuibourgeŐa, jest nim polska filia zagranicznej firmy. Jego zdaniem nic nie zmieniło się
w planach modernizacji gmachu. Zgodnie z jej założeniami, Hotel Europejski ma stać się najbardziej luksusowym obiektem hotelowym w Warszawie. W hotelu zamiast 240, będzie 120-150 pokoi, ale o dwukrotnie większej niż obecnie powierzchni. Na parterze mają mieścić się luksusowe sklepy i butiki, zaś pierwsze piętro zostanie przeznaczone na biura.

Część z liczącej łącznie 23 tys. m2 powierzchni użytkowej budynku zajmą komfortowe apartamenty mieszkalne. Do urzeczywistnienia tych planów właścicielom potrzebny jest jednak partner i ok. 50 mln euro, bo na co najmniej tyle szacowane są koszty nadania hotelowi planowanej rangi i powrotu do dawnej świetności. Guibourge jest zdania, że zakładany wcześniej na przełom ostatniego kwartału roku 2010 i pierwszych miesięcy roku 2011 termin otwarcia hotelu jest realny.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *